ŠO TJ Jiskra Hořice

Přebor Královéhradeckého kraje chlapců a dívek do 16 let 18.-19.4.2019

Oba naši hráči postupují!

    Na zelený čtvrtek, zatímco znalejší tradic řezali proutky na pomlázku, sjelo se na čtyřicet chlapců a dívek již potřetí v Havlovicích. Nejen aby pozdravili tamního vodníka, který má sochu hned před školou, ale hlavně aby se utkali o devět postupových míst na podzimní Mistrovství Čech. Až na Filipa Rokoše, který má jako jediný přímý postup z loňského mistrovství, tam byli opravdu všichni naši nejlepší hráči do 16 let.

    Mezi mladšími jasně kraloval náš Míša Stejskal. Potvrdil roli favorita a s pěti body obsadil samostatné první místo. Za ním, s půlbodovou ztrátou, se umístili Ondra Winter z Lípy a Miloš Bednář z Lipek. Jen půl bodu za nimi skončila nejlepší dívka, Lada Zelbová z Ortexu.

    Kategorii "šestnáctek" sice nakonec rovněž vyhrál favorit, Pepa Cibulka z Hronova, ale bojovalo se do posledního tahu. Stejně bodů (4,5) nakonec získal ještě Jáchym Janouch z Jičína a jen o půl bodu méně získali zbylí postupující, Lukáš Drašnar z Nového Města, Tobiáš Zdechovský z Lipek a náš Jáchym Kulhánek. I on měl dobře našlápnuto, zaváhal však ve 4. kole, kdy nedokázal dotáhnout do vítězného konce výrazně lepší pozici. I páté místo však stačí na postup. Závěr se trochu nepovedl našemu hostu z Lázní Bělohrad, Vojtovi Šádkovi, který celý turnaj bojoval o přední umístění a prohra v posledním kole jej odsunula až na sedmé místo.

    Mezi našimi hráči jsme v uplynulé sezóně často vídali i Lukáše Rybáčka, ten bojoval na turnaji juniorů, kde s třemi body skončil přesně uprostřed startovního pole.


Pořadí HD14  •  Pořadí HD16  •  Zpráva na KHŠS


foto foto


Jiří John

© 2009