ŠO TJ Jiskra Hořice

Ze čtvrté VC pouze dvě medaile!

    Čtvrtá VC mládeže proběhla v sobotu 25. února 2017 v budově hradecké ZŠ Josefa Gočára, a jak už to na turnajích v Hradci bývá, s rekordní účastí 124 malých hráčů a hráček.

    Lukáš Rybáček, hrající mezi čtrnáctiletými, prohrál s vedoucími Filipem Rokošem i Pepou Cibulkou a musel se spokojit s celkově čtvrtým místem, protože ho na pomocné hodnocení přeskočil i Viktor Pražák. Všichni tři jmenovaní jsou ovšem zkušení hráči, se kterými prohrál již i mnohý dospělý a papírově výrazně silnější, než Lukáš, takže se čtvrté místo dá považovat vlastně za úspěch.

    Mezi dvanáctiletými hrál zbytek naší výpravy. Míša s Jáchymem si opět rozdělili první dvě místa, turnaj absolvovali bez jediné prohry, daleko za sebou nechali mnohé silné hráče jako Ondru Wintera či Honzu Reschela. Je vidět, že ve své kategorii již patří skutečně ke krajské špičce. Doufejme, že se jim to podaří dokázat i na poslední VC, hrané 8. dubna opět v Hradci, kde se bude bojovat o dvě postupová místa na MČR v rapid šachu. Saša Chromý, který netrénuje zdaleka tak intenzivně jako Jáchym s Míšou, získal své obvyklé tři body a skončil uprostřed startovního pole. I on se zlepšuje, ale jeho tempo je klidnější.

    Všem gratulujeme a těšíme se na jejich další úspěchy.

    Všechny příznivce šachu zveme na dvojzápas hořických týmů v neděli 5. března. Jistě se bude na co koukat, protože kromě našich mladých hráčů zasednou k šachovnicím i naděje z ŠŠPM Lipky a odchovanci Jardy Suchoradského z Rožďalovic, kteří si na své dětství vzpomněli po letech a opět se k šachu vrátili již jako dospělí.


Jiří John


Play like a Rolling Stones

    25.2.2017 jsme vyrazili na další díl ze seriálu Velkých cen. Přišli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme. A teď vážně bez chvástání. Jak je již v poslední době zvykem, přijeli jsme na turnaj s očekáváním medailových pozic. To se nám nakonec podařilo. Premiérové vítězství si odvezl Jáchym Kulhánek a 2. místo obsadil Míša Stejskal. Lukáš Rybáček výjimečně ve své kategorii nedosáhl na stupně vítězů a skončil na nepopulárním 4. místě.

    Musím říct, že mě víc než dosažené výsledky udělala radost hra chlapců. Jáchym byl tentokrát 100% soustředěný a v podstatě v žádné partii se neocitl na hraně prohry. Je vidět, že v něm je obrovský taktický potenciál, který se postupně učí využívat. Gratulace Jáchymovi k 1. místu :-)

    Míša skončil druhý, ale jen o pomocné hodnocení, když stejně jako Jáchym ani jednou neprohrál. Octl se na hranici prohry pouze jednou a z toho se skvěle vymluvil. U Michala člověka překvapí, jak v 10 letech dokáže hrát pozičně vyspělé šachy. Důkazem toho může být fakt, jak nedávno vzorově "vysušil" svého zkušeného soupeře v regionálním přeboru. Jen tak dál!

    Lukáš, jak jsem již nastínil výše, se musel spokojit s nemedailovým umístěním. Jeho předvedená hra měla hlavu a patu a dokonce i začal u partie přemýšlet, což je pro mě příslibem do budoucna. Sám ví, že jeho slabinou je určitá lenost učit se varianty v zahájení. Jeho obrovskou výhodou je cit pro nebezpečí, bohužel v poslední době přerůstajicí v strach. Na druhou stranu, i když se zdá, že je Lukáš mimo formu, tak 4. místo není žádnou tragédií.

    Chtěl bych klukům poděkovat za to, že po dlouhé době vzorně reprezentují Hořice. A hlavně za jejich chuť se zlepšovat.


Jakub Šafařík, toho času trenér


Odkaz na stránkách KHŠS

Výsledky kategorie I. - 2001 a mladší
Výsledky kategorie II. - 2003 a mladší
Výsledky kategorie III. - 2005 a mladší
Výsledky kategorie IV. - 2007 a mladší
Výsledky kategorie V. - 2009 a mladší

fotogalerie   fotogalerie
Fotogalerie   Foto (Iva Petrželová)
© 2009