ŠO TJ Jiskra Hořice

16. ročník KPJ v Janských Lázních

    Letošní ročník žádné výrazné výsledkové překvapení nepřinesl. Na prvních 8 místech se srovnalo prvních 9 hráčů podle nasazení. Vítězem turnaje se stal Jovica Radovanovič ze Srbska, který svým soupeřům povolil jen tři remízy. Krajský přebor vyhrál Pavel Jirásek z Lípy o pomocné hodnocení před Jakubem Šafaříkem ze Slávie HK. Třetí místo v KP obsadil Martin Šedivý z Lípy.

    Mně osobně se turnaj vůbec nepovedl a jen zázrakem jsem uhrál 4 body z 8 možných. Hned v prvním kole jsem "jen" remizoval s hráčem o 250 ELO bodů slabším a už jsem věděl, že tenhle turnaj se budu trápit. Ve druhém kole jsem dostal elově ještě slabšího hráče, kterého se mi naštěstí povedlo udolat. Třetí kolo mi názorně ukázalo, že tenhle turnaj vážně nebude můj. Takhle špatnou partii jsem nesehrál snad 15 let. Navíc se hrála na online přenosu, takže tu moji ostudnou partii mohlo pár lidí sledovat. Čtvrté kolo jsem sice vyhrál, ale i tak jsem byl sám se sebou nespokojený jak to hraju špatně. V pátém kole jsem sehrál asi nejlepší partii na turnaji, ale i tak to bylo dost mizerné. Šesté kolo jsem remizoval úplně omylem, když já i soupeř jsme nacházeli snad ty nejhorší možné tahy. Po šesti kolech jsem měl 4 body a držel jsem se v boji o třetí místo v kraji. V sedmém kole jsem se k ničemu nedostal a zaslouženě prohrál. V osmém kole zajímavá partie s dalším špatným propočtem na závěr.

    V rámci našeho pobytu jsme odehráli i KP ve Fischerových šachách, kde jsem získal třetí místo v kraji a aspoň trochu jsem si zlepšil náladu. Odehráli jsme i jeden blicák, ve kterém se mi taky celkem dařilo a obsadil jsem celkově páté místo.


Jan Rusnák


Zpráva na stránkách KHŠS
Pořadí KPJ
Pořadí OPEN
Pořadí Fischer
Pořadí Blesk

© 2009