ŠO TJ Jiskra Hořice

Krajské přebory mládeže a úspěch na Železnohorské olympiádě

V dubnu vrcholily soutěže mládeže. Náš oddíl měl po letech zastoupení i v KSŽD. Start se moc nevyvedl. Základní kola jsme hráli ve třech a do finále nenastoupili vůbec, protože chlapci dali přednost lize za Libštát a Železnohorské šachové olympiádě v Pardubicích (hráčsky silněji obsazenému nemistrovskému turnaji jednotlivců). Ač jsem naše nenastoupení hlásil vedoucímu soutěže již v sobotu 8. dubna na KP v rapidu, tedy s dostatečným předstihem, neobjevilo se to ve zpravodaji ani jinde, takže některá družstva se o naší neúčasti dozvěděla bohužel až na místě.

V sobotu 22. dubna se v Pardubicích uskutečnil již zmíněný druhý turnaj Železnohorské šachové olympiády. Našim chlapcům se v konkurenci hráčů z Pardubického kraje líbí a daří. První kolo vyhrál Míša Stejskal, Jáchym Kulhánek byl třetí. Druhého kola se Míša nemohl zúčastnit, protože hrál ligu za Libštát, ale přesto jsme opět získali dvě medaile. Jáchym tentokrát zvítězil a bronz přidal Lukáš Rybáček.

Krajské přebory jednotlivců startovaly 25. března kategorií do 10 let bez naší účasti. 8. dubna se konal v Hradci Králové KP v Rapidu. Míša Stejskal získal stříbro a postup na MČR, Jáchym Kulhánek bronz, Lukáš Rybáček byl osmý a Saša Chromý pětadvacátý. Bez naší účasti byl i KP do 16 let v Havlovicích, kde excelovali chlapci z Jičína.

Poslední KP mládeže se uskutečnil 29. a 30. dubna v Hostinném. Míša Stejskal byl nasazen ve své kategorii jako jednička a celý turnaj také odehrál na první šachovnici. Zakolísal pouze ve čtvrtém kole remízou s Matějem Komorou a v šestém kole, jsa přesvědčen, že je již první, remizoval s Aničkou Voříškovou. To jej však stálo první místo, protože Matěj ho závěrečnou výhrou dotáhl a zvítězil na druhé pomocné hodnocení. I druhé místo však Míšovi zajišťuje postup na říjnové mistrovství Čech. Saša Chromý získal pěkné 3 body a 13. místo. Postup si vybojoval i Jáchym Kulhánek, který sice hned na začátku zakolísal s Tobiášem Zdechovským, pak již však svým soupeřům dovolil pouze jednu remízu a v závěrečném hodnocení byl třetí.

Všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.