ŠO TJ Jiskra Hořice

Czech open Pardubice

    Ve dnech 13. - 16. 7. 2017 se v Pardubicích v rámci festivalu Czech open konalo otevřené mistrovství České republiky 4-členných družstev. Jako každoročně, i letos jsme se zúčastnili a dali dohromady jedno družstvo. Hráli jsme ve složení Jára Flašar, Ctirad Matonoha, Kamil Šafařík, Míša Stejskal, Petr Fojt (host z Jičína) a Lukáš Rybáček. Zvlásť pro mladé kluky to byla vynikající příležitost sehrát partie s kvalitními soupeři a získat nové zkušenosti. Turnaje se zúčastnilo rekordních 131 týmů, my jsme byli 88. nasazení. Ještě před pár lety ani tolik družstev nehrálo. Letos jsme měli štěstí na los, ani v jednom kole jsme nedostali známé soupeře.

    V prvním kole jsme prohráli s týmem Bohemia Pardubice, za který nastoupili dva výborní Ukrajinci. Jedinou remízu uhrál Kamil s kvalitním soupeřem (ELO 2090). Druhé kolo nám přisoudilo mladé nadějné dorostence ze Zábřehu, které jsme zdolali 4:0. Trochu se zapotil jen Ctirad, který vyhrál až třetí koncovku. Ve třetím kole jsme dostali těžkého soupeře, Slovan Havířov, který byl nad naše síly. Neuhráli jsme ani jednu půlku. V turnaji jsme narazili na dva týmy z německého Hageneru, který přivezl celkem osm týmů složených víceméně z mladých nadějných hráčů. Ve čtvrtém kole jsme hráli s prvním z nich, s označením 8. Nikdo z našich hráčů neměl vážnější problémy, výhra 4:0 byla přesvědčivá. V pátém kole jsme něšťastně prohráli s týmem Český Brod Islanders. Míša se utkal se svým kamarádem z Libštátu, za který oba nastupují v dorosteneckých soutěžích. Pěkný výkon předvedl Lukáš, který uhrál jedinou remízu. Po pěti kolech jsme měli na kontě dvě výhry a divoké výsledky 0,5:3,5 - 4:0 - 0:4 - 4:0 - 0,5:3,5. Změnit jsme to chtěli v šestém kole proti Lysé nad Labem B. Proti silnému soupeři konečně zabral Ctirad a pěkný výkon předvedl také Petr, oba naši hráči remizovali. V posledním kole jsme se utkali s druhým týmem z Hageneru, tentokrát s označením 4. Byl to další z nadějných dorosteneckých týmů. Vyhráli jsme 3:1, po nešťastné chybě prohrál jen Lukáš.

    Celkově jsme obsadili 88. místo, potvrdili jsme tedy přesné nasazení. V pořadí MČR se jedná o 52. místo, v kraji o 6. místo. Výsledky turnaje na Chess-results jsou zde, odkaz na stránky Czech open je zde, krátká zpráva na stránkách KHŠS je zde. Fotografie z turnaje družstev na stránkách Czechopenu jsou zde, několik fotek našeho družstva od paní Příhodové z prvního kola je zde.


Ctirad Matonoha

© 2009