ŠO TJ Jiskra Hořice

Velká cena 8.11.2014

Druhé kolo Velké ceny mládeže opět v Hořicích

    Stejně jako v posledních letech, i letos patřila druhou listopadovou sobotu hořická školní jídelna malým šachistům a šachistkám. Sjeli se zde na dalším z dlouhé série oblíbených zrychlených turnajů pro mládež. Jednasedmdesát účastníků není žádný rekord, ale na kapacitu jídelny je to téměř optimální stav. Trochu stísněné podmínky pro více než stovku rodičů, dětí a trenérů a tím pádem i mírně zvýšenou hlučnost prostředí snad dostatečně kompenzoval tradičně velmi chutný oběd, připravený pracovnicemi školní jídelny, kterým patří dík za to, že byly ve svém volnu ochotny se přijít postarat o vděčné strávníky.

    I přes krátká zdržení na začátku a s obědem, již v jednu hodinu byla vyhlašována kategorie nejmladších, kterých se sjelo osm, přesně na turnaj každý s každým. Vítězem může být jen jeden, zklamán však snad neodjížděl nikdo, protože i poslední si odvážel krásného plyšáka, již tradiční balíček hořických trubiček a spoustu hezkých zážitků.

    Průběžné vyhlašování pokračovalo až do 15 hodin, kdy byly sehrány všechny partie, rozdány ceny a školní jídelnu opouštěli poslední pořadatelé. Těch bylo celkem devět, John, Matonoha, Luštinec, Dousek, Tázlar, Šafařík, Šafařík, Kapras a Štefan. Všem patří dík.

    Vzrůstající oblibě se těší doprovodný turnaj pro rodiče, trenéry a odrostlejší žáky, který někteří doporučují zařadit na program všech turnajů Velké ceny. Ten letošní vyhrál Karel Soural před Lukášem Kaprasem a Markem Killarem, bramborovou medaili vybojoval dorostenec Jakub Ulman, z doprovázejících tatínků byl nejlepší Patrik Pražák.


    Podrobnější výsledky naleznou zájemci na webu KHŠS zde
nebo na Chess-results: kategorie 1999 a ml., 2002 a ml., 2005 a ml., 2007 a ml.


Jiří John

foto
Foto (Otakar Dousek)
© 2009