ŠO TJ Jiskra Hořice

Hořičtí šachisté zahájili sezónu dvěma turnaji pro děti

Turnaj Špuntů 8.9.2012

    Aby přispěli i oni svou troškou do mlýna oslav výročí města a trubiček, posunuli tradiční Turnaj Špuntů na začátek září. V tradičním červnovém termínu by asi byl počet účastníků vyšší, do poněkud stísněnějších prostor sokolovny bylo však jednadvacet účastníků akorát. Hrálo se ve třech skupinách každý s každým. Mezi prvňáky a druháky se nejvíce radovali hradečtí Filip Rokoš a Viktor Pražák, Šárka Brožová ze Staré Paky a domácí Helenka Zítková. Nejnapínavější byl boj mezi třeťáky. Jáchym Janouch z Jičína, Tomáš Sucharda z Lázní Bělohrad a Pavel Šmíd z Hradce králové se navzájem porazili, a tak o vítězi rozhodovalo pomocné hodnocení. Pohár pro vítěze si nakonec odnesl Jáchym Janouch, nejlepší dívkou byla Kristýna Kratěnová z Hradce Králové. Mezi čtvrťáky a páťáky byli nejlepší David Sucharda, velmi talentovaný hráč z Lázní Bělohrad, a Kateřina Hrochová z Hradce Králové.


odkaz



Velká cena 13.10.2012

    Druhý turnaj se uskutečnil v sobotu 13. října, již tradičně ve školní jídelně, a počet účastníků vyšplhal přes padesátku. Mezi nejstaršími zvítězila Lenka Rojíková z Lípy, mezi chlapci byl šťastnější Jan Nosek z Ortexu, na domácího Kamila Šafaříka zbylo nakonec až třetí místo. Uznání zaslouží Anička Vítová ze Sokola Hradec Králové, která startovala ze své vůle mezi staršími a získala krásných 3,5 bodu a druhé místo mezi děvčaty. Z vítězství v kategorii do 12 let se tak mohla radovat Katka Hrochová z Lípy. Pohár pro vítěze v této kategorii získal poněkud překvapivě, leč zcela oprávněně, Jan Lajbl z Jičína. V kategorii do devíti let se dočkal poháru Tomáš Sucharda z PŠŠ Lázně Bělohrad, nejlepší dívkou byla Kristýna Kratěnová z Lípy. Nejmladší hráli každý s každým a rozhodnout musilo opět až pomocné hodnocení, které přiřklo pohár pro vítěze, již druhý v krátké době, Filipu Rokošovi ze Sokola Hradec Králové. Jen stříbrná medaile zbyla na Lukáše Drašnara ze Sokola Vrchoviny, který získal stejně bodů jako vítěz.


odkaz



Druhá liga 1. kolo 14.10.2012

    V rozdávání radosti pokračovali hořičtí šachisté i v soutěžích dospělých. Ve druhé lize nestačil náš mladý tým na velmi zkušené soupeře z Děčína, kteří v domácím prostředí zvítězili skoro až nezaslouženě vysoko. Partie se povedla Tomáši Krausovi, který zaslouženě zvítězil na první šachovnici.


odkaz



Krajská soutěž 1. kolo 14.10.2012

    I v krajské soutěži měli větší radost soupeři. V podstatě se dá říci, že zápas skončil podle očekávání, protože v Lázních Bělohrad jsme již dlouho nevyhráli. Zpočátku však vše vypadalo jinak. Obecně se dá říci, že na obou stranách bodovali hlavně mladí. Ujali jsme se vedení zásluhou Elišky, která rychle přehrála černými Pavla Kořínka. Remíza na čtvrté nás posunula o krok blíže ke slušnému konečnému výsledku, ani Kamilova remíza na páté nic nezkazila. Lukáš Kapras kromě soupeře bojoval i se zdravotními problémy a to nakonec rozhodlo o vítězství velice talentovaného Davida Suchardy na poslední šachovnici. Bodovat se pak podařilo již jen Járovi Flašarovi, který stál dlouho poněkud podezřele, soupeř si však pasivní hrou přivodil nečekaný debakl. Příliš pasivní hra rozhodla i partii na sedmé šachovnici. Celkový výsledek 3:5 se silným soupeřem je určitým příslibem do budoucích zápasů.


odkaz



Regionální přebor

    28. října zajíždí naše třetí družstvo na Lípu, pokusit se získat letošní první body.


Jiří John

© 2009