ŠO TJ Jiskra Hořice

Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v rapid šachu 6.-7.7.2013 Světlá nad Sázavou

Mladí šachisté Jiskry Hořice opět nejlepší v ČR!

    Ve dnech 6. a 7. července proběhlo ve Světlé nad Sázavou MČR dorostu v Rapid šachu. Družstvo z Hořic ve složení Petr Tázlar, Jakub Šafařík, Jaroslav Flašar a Eliška Johnová rozhodně nedělalo svému rodnému městu ostudu. Petr s Jakubem již hráli v kategorii do 20 let naposledy, měli tedy poslední možnost vybojovat prvenství v soutěži družstev, o které se již po několik předchozích let marně pokoušeli. Letos bylo od prvních tahů vidět, že si jej nechtějí nechat opět proklouznout mezi prsty. Petr, Jakub i Jára se usadili na předních šachovnicích a postupně odráželi jednoho soupeře za druhým. Jen jediný byl nad jejich síly. Nejlepší hráč na turnaji, IM Jaroslav Bureš. Porazil je postupně všechny, včetně Elišky. Té příliš nevyhovovalo rychlé tempo, takže se k titulu propracovávala pozvolna a spíše ze zadních pozic.

    V posledních kolech drama vrcholilo. Nejen, že největší soupeři z Gambitu Jihlava se drželi stále půl bodu za námi, ale naši chlapci byli navíc nuceni poslední dvě partie hrát mezi sebou, čímž se snižoval potenciální zisk družstva. Naštěstí pro nás Jihlavští v posledním kole vůbec nebodovali a družstvo z pardubických Polabin mělo příliš velkou ztrátu. Petr s Jakubem se tedy přece jen rozloučili s turnaji mládeže vytouženým titulem.

    Petr přidal ještě navíc stříbro v soutěži jednotlivců do 20 let, Jára je vicemistrem republiky mezi osmnáctiletými, Eliška skončila mezi děvčaty první do osmnácti a druhá do dvaceti let.

    Pět pohárů je slušná bilance. Rozloučení se soutěžemi mládeže se chlapcům rozhodně povedlo.


Jiří John


Výsledky


Fotogalerie
Foto (V. Luštinec, J. John)
© 2009