ŠO TJ Jiskra Hořice

Hořičtí středoškoláci nejlepší v republice!

Jakub Šafařík bude hrát s Davidem Navarou!

    "Vnímáme šachy jako mimořádně chytrou hru, která profiluje klíčové dovednosti úspěšných lidí: schopnost strategicky myslet, jednat pod časovým stresem, dobře se orientovat v taktických zápletkách, logicky uvažovat, hodně si pamatovat. Proto se naše univerzita, která patří mezi nejlepší soukromé vysoké školy v České republice, rozhodla pokračovat v pořádání šachových turnajů pro středoškoláky," říká prorektor VŠFS Petr Budinský.


    Ve čtvrtek 19. ledna 2012 se v Praze sjela čtyřčlenná družstva středních škol z celé republiky, aby se utkala o zajímavé ceny a ukázala, jak je to s duševními schopnostmi u studentů jejich školy. Je jistě potěšující pro všechny Hořičáky, že družstvo gymnázia ve složení Jakub Šafařík, Petr Tázlar, Eliška Johnová a Lukáš Vaníček s přehledem zvítězilo a nechalo za sebou jak družstva škol ze všech velkých měst, včetně reprezentantů Mekky českého mládežnického šachu – Frýdku–Místku, tak družstva škol, kde jsou šachy vyučovacím předmětem, jako PORG a Mensa.

    Nejvíce se dařilo Kubovi Šafaříkovi, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a obdržel poukázku na simultánku s nejlepším českým šachistou, Davidem Navarou.

    Gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci a přejeme mnoho dalších sportovních i studijních úspěchů.


Jiří John

© 2009