ŠO TJ Jiskra Hořice

Dubnové přebory

V průběhu dubna se uskutečnilo několik turnajů, na kterých zaznamenali hořičtí šachisté vynikající výsledky.

KPJ v blesku – Hostinné 8.4.2012

56. ročníku Velikonočního bleskového šachového turnaje (Memoriálu Františka Šoulavého), hraného zároveň jako přebor Královéhradeckého kraje, se zúčastnil magický počet 64 hráčů. Vítězem se stal Jiří Gregor z Pragy se ziskem 15.5 bodů ze 17 partií. Krajským přeborníkem se stal jičínský Jaroslav Fiala (celkově 5.), ale hned za ním se umístila pětice našich hráčů v pořadí Jakub Šafařík (6.), Petr Tázlar (9.), Jaroslav Štefan (12.) a Martin Šedivý (14.). Vynikající výsledek!

Výsledky

KPJ v rapidu – Šárovcova Lhota 14.4.2012

Na 12. ročník šachového turnaje o Lhoteckého krále se sjelo 54 vyznavačů zrychleného tempa hry. Celkovým vítězem a přeborníkem kraje se stal Jaroslav Fiala z ŠK AD Jičín ziskem 7.5 bodu z 9 partií. My jsme měli v turnaji dvojí zastoupení, Petr Tázlar vybojoval třetí místo v kraji (celkově čtvrtý) a Jakub Šafařík skončil devátý (celkově 12.).

Výsledky

Český pohár družstev v rapidu - Třebechovice pO 29.4.2012

Turnaje pětičlenných družstev se zúčastnilo devět týmů, my jsme měli zastoupení v podobě jednoho družstva (Hořice B), protože Áčko jako obhájce trofeje nemohlo v předkole poháru startovat díky postupu do 2. ligy. Má tím ale zajištěnu účast v dalším kole poháru. Vítězem se stalo družstvo Lípy B ve složení Novák, Šafařík, Šmíd, Němec a Mareš. Naše Béčko skončilo na třetím místě, když se nám nedařilo v zápasech s Lípami A,B a v posledním kole s Náchodem. Hráli jsme v sestavě Jaroslav Flašar (4.5), Martin Šedivý (6.5), Jaroslav Štefan (4.5), Ctirad Matonoha (6) a Vladimír Luštinec (7).

Rozhodnutí STK o změně pořadí v předkole Českého poháru 2012

STK rozhodla na základě námitky hráčů Jiskry Jaroměř o změně pořadí v předkole. Účast hráčů Šafařík (ŠK Lípa A), Tázlar (ŠK Lípa B) a Kracík (Třebechovice) byla proti propozicím turnaje, které STK schválila. Vítězem se tak stalo družstvo TJ Náchod před naším Béčkem a Jaroměří. Družstva ŠK Lípa A, ŠK Lípa B a Třebechovice pod Orebem byla prohlášena za družstva, která hrála mimo soutěž.