ŠO TJ Jiskra Hořice

Čtyři poháry z MČR mládeže v rapid šachu pro Jiskru Hořice

    O prvním prázdninovém víkendu (2.-3.7.2011) vyrazili někteří z nás na dovolenou, nejlepší šachisté a šachistky do 20 let z celé ČR do Světlé nad Sázavou, dějiště letošního Mistrovství České republiky. I v tomto netradičním termínu se jich sjelo přes 50, aby se utkali o tituly mistra a mistryně ČR do 20, 18 a 16 let v rapid šachu.

    Hořická výprava, letos oslabená o dva nejsilnější hráče, Míšu Šrejbera a Tomáše Krause, kteří si vybrali silný turnaj v Náchodě, kam jezdí v létě trénovat již řadu let, čítala pouhé čtyři hráče - Petra Tázlara, Jakuba Šafaříka, Elišku Johnovou a Járu Flašara. Přesto jsme jeli s cílem nějaký ten pohár vybojovat, zejména ve družstvech, kde nám loni těsně unikl.

    Od prvních kol to vypadalo slibně. V družstvech s námi udrželi krok pouze borci z Boršic, kteří letos hráli ve skutečně hvězdné sestavě. Mezi jednotlivci byla konkurence těžší. Ani jeden z našich nepatřil k papírovým favoritům, přesto se nám podařilo bojovat po celý turnaj v první polovině startovního pole a získat v celkovém pořadí 5., 7. a 11. místo.

    Úžasný byl výkon Petra, který do posledního kola bojoval o medaile, a Járy, jehož výkonnost roste každým dnem. Obsadil sedmé místo celkově a druhé mezi šestnáctiletými. Na rozdíl od Járy Elišce rychlé tempo příliš nevyhovuje. Názorně předvedla, dokonce hned ve dvou partiích, že i s přidávaným časem lze ve výrazně lepší pozici "spadnout". Přesto jí její výkon stačil na třetí místo mezi dorostenkami a vítězství v "šestnáctkách". I Kuba, podobně jako ostatní, sehrál několik vynikajících partií s hráči české špičky a nemusí se za svůj výkon a jedenácté místo v celkovém pořadí stydět.

    Kromě hráčů Jiskry Hořice se z Královéhradeckého kraje účastnili ještě Martin Šedivý (5 bodů, 21. místo) a Aneta Žitná (3. mezi dívkami do 16 let – její 1. pohár z MČR).

    Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v Pardubicích, na otevřeném ME amatérů.


Jiří John


Konečné pořadí


foto foto foto foto

Kliknutím zvětšit

© 2009