ŠO TJ Jiskra Hořice

Úspěchy hořických šachistů v mládežnických turnajích

Hořičtí šachisté druzí v ČR!

5. a 6. dubna 2011 proběhlo v malebném jihočeském Štědroníně republikové finále přeboru středních škol v šachu. Královéhradecký kraj byl zastoupen družstvy gymnázií J.K. Tyla Hradec Králové a Hořice. Obě družstva bojovala po celou dobu na špici. Poslední kolo je svedlo k vzájemnému duelu, ze kterého vyšli vítězně Hořičáci. Vítězství je posunulo na druhou příčku v celkovém pořadí. Zopakovali tak úžasný výkon družstva ZŠ Na Daliborce z roku 2002, kdy hráči Beneš, Hrouda, Souček, Tulka a Vedra dosáhli téhož umístění v Přerově mezi družstvy z I. stupně ZŠ (odkaz). Jediný Jakub Souček byl členem obou těchto družstev. Letos mu dopomohli vesměs rovněž hráči z Daliborky, Petr Tázlar, Jakub Šafařík a Lukáš Vaníček.

Zatímco velcí šachisté hájili barvy města v Jižních Čechách, malí se mohli utkat na krajských přeborech mládeže. Dva z nich proběhly v Hořicích. 26. března 2011 rapid ve školní jídelně, zúčastnilo se na 50 hráčů a hráček do 14 let, nejvíce se dařilo Tomáši Ptáčkovi, Vojtěchu Wagnerovi, Filipu Šolcovi, Lence Rojíkové a Aničce Vítové (všichni z Hradce Králové), kterým se podařilo vybojovat tituly krajských přeborníků a přebornic. Domácí Vojta Kykal byl druhý, Kamil Šafařík šestý.

O dva týdny později, 9. a 10. dubna 2011, bojovali v hořické sokolovně chlapci a dívky o tituly krajských přeborníků a přebornic v praktickém šachu do 16 let. Nejvíce se dařilo Pavlu Horníčkovi, který si kromě trofeje pro vítěze odvezl do Rychnova i putovní pohár. Kategorii do 14 let vyhrál Jiří Gregor, nejúspěšnějšími dívkami byly Lenka Rojíková, Kateřina Skybová a Anna Vítová. Domácí Kamil Šafařík obsadil mezi šestnáctiletými krásné třetí místo a vybojoval postup na Mistrovství Čech.