ŠO TJ Jiskra Hořice

MČR juniorů v rapid šachu 10.-12.9.2010

Úspěch hořické výpravy

Od pátku 10. do neděle 12. září se uskutečnilo v Havlíčkově Brodě MČR juniorů v rapid šachu. Mezi 96 účastníky byla i šestičlenná výprava hráčů a hráček Jiskry Hořice. V těžké konkurenci české šachové špičky se našim podařilo vybojovat čtyři medaile!

O všechny se zasloužila Kristýna Sabolová, která byla 3. dívkou celkově, 3. do 20 let, 2. do 18 let a 1. do 16 let. Elišce Johnové rychlé tempo příliš nevyhovovalo a ač získala pouze o bod méně než Kristýna, obsadila mezi děvčaty do 16 let šestou příčku. Vzhledem k tomu, že měla hrát v Klatovech čtrnáctky a dobrovolně si vybrala silnější turnaj, zaslouží i její umístění uznání. Z chlapců byl Jára Flašar 13. mezi šestnáctiletými, Michal Šrejber 15., Jakub Šafařík 33. a Petr Tázlar 34. mezi osmnáctiletými.

Ve velice vyrovnaném turnaji družstev se nám dařilo ještě více, dlouho jsme vedli, dokonce i před favorizovaným Frýdkem-Místkem, slabší výkon v závěru turnaje nás však odsunul až na šestou příčku. Od třetí nás dělil pouze jediný bod skóre, od druhé dva.

Jediným dalším zástupcem z Královéhradeckého kraje mimo hráčů Jiskry Hořice byl talentovaný Martin Šedivý z Nového Bydžova, naše nová posila do KP družstev dospělých. Obsadil 7. místo mezi šestnáctiletými a v posledním kole pěkně porazil Petra Tázlara, kterého prohra velice mrzela, protože nás stála bronz v soutěži družstev.

Turnaj byl těžký zejména pro ty mladší, protože všichni hráli v jedné skupině.

Všem přejeme mnoho úspěchů v nadcházející sezóně. Hořičtí hrají již čtvrtým rokem nejvyšší soutěž dorosteneckých družstev, extraligu, a bydžovští budou s velmi silným družstvem bojovat o postup do ní.