ŠO TJ Jiskra Hořice

Mistrovství Čech mládeže 23.-30.10.2010

Tři tituly pro hráče Jiskry Hořice!

    V posledním říjnovém týdnu proběhlo v Harrachově již 21. Mistrovství Čech mládeže v šachu. Početná výprava Jiskry Hořice dosáhla výrazného úspěchu.

    Se svou účastí v "dětských" soutěžích se impozantně rozloučil Tomáš Kraus. S přehledem zvítězil v kategorii šestnáctiletých. Titul mistryně Čech přidala v téže kategorii Eliška Johnová, osmý skončil Jára Flašar, třetí mezi dívkami byla Kristýna Sabolová. Ani poslední reprezentant Jiskry Hořice v této kategorii, Kamil Šafařík, si nevedl špatně. Dobrovolně zvolil vyšší věkovou kategorii, získal krásné čtyři body a obsadil pěkné 44. místo.

    Dařilo se i hořickým extraligovým posilám. Pohár za první místo v kategorii do 14 let si odvezl Martin Saučuk, druhý byl Matyáš Szücs, který hrál, stejně jako Kamil, o kategorii výše, stříbro mezi dívkami přidala Lenka Rojíková.

    Slušný výsledek se podařilo uhrát i v doprovodných turnajích. Ve FIDE openu obsadil Michal Šrejber 9. místo, Petr Tázlar byl 16. a Jakub Šafařík 18. Národní Open hrál pouze Vojta Kykal. Obsadil krásné 10. místo a stal se nejlepším hráčem do 14 let.

    Uvážíme-li, že mistrovské kategorie hrálo 192 nejlepších hráčů a hráček z celých Čech a openy 150 účastníků včetně dospělých, je to výkon skutečně impozantní. Všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.


Jiří John


Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
Eliška Johnová
Eliška Johnová
Kamil Šafařík
Kamil Šafařík
© 2009