ŠO TJ Jiskra Hořice

Životní jubileum Jiřího Johna

    V neděli 8.5.2011 oslavil významné životní jubileum jeden z nejznámějších šachových funkcionářů a člen našeho oddílu Jirka John.

    Jirka se již mnoho let věnuje hlavně práci s mládeží. Jako učitel na základní škole Na Daliborce založil šachový kroužek a podílel se na růstu mnoha výborných šachistů. Právě díky jeho dlouholeté práci je náš oddíl dnes tak úspěšný. Mnohonásobné úspěchy mládeže na mistrovstvích Čech a České republiky, čtyři sezony v extralize dorosteneckých družstev a postup našeho A družstva do 2. ligy, to jsou výsledky jeho obětavé práce pro náš oddíl.

    Jirka je také hlavním organizátorem několika turnajů pro mládež, které se každý rok v Hořicích pořádají. Nejpopulárnější je turnaj Špuntů (letos bude již 7. ročník) a turnaj O hořickou trubičku (patřící do seriálu Velkých cen KHŠS), ve kterých bývá i na 80 účastníků. V posledních letech se u nás konají také různé krajské přebory v rapid šachu dospělých i dorostenců. Tyto turnaje jsou v kraji velmi oblíbené hlavně díky Jirkově zásluze, který je dokáže dobře zorganizovat, zajistit jejich klidný průběh a pro hráče připravit pěkné ceny.

    Do dalších let přejeme Jirkovi všechno nejlepší, hodně radosti, pohodu a pevné zdraví.

© 2009