ŠO TJ Jiskra Hořice

Český pohár družstev v rapid šachu 5.6.2011

Zlatý hattrick našeho Áčka v předkole Českého poháru

    V neděli 5.6.2011 se hrálo v Třebechovicích předkolo Českého poháru pětičlenných družstev v rapid šachu. Turnaj hrálo deset družstev, hrací tempo bylo 20 minut na partii. Náš oddíl měl v turnaji dvě družstva.

    Áčko ve složení Tomáš Kraus, Michal Šrejber, Petr Tázlar, Jakub Šafařík a Jarda Štefan přijelo obhájit prvenství z předchozích dvou roků. Béčko v sestavě Martin Šedivý, Jarda Flašar, Vladimír Luštinec, Lukáš Kapras a Kamil Šafařík si přijelo zahrát a zkusit vybojovat co nejlepší umístění. Áčko nemělo s obhajobou žádné vážnější problémy. Celkem v pohodě postupně přehrálo všechna ostatní družstva a s osmibodovým náskokem zvítězilo. Boj o další místa "na bedně", ve kterém bylo i naše Béčko, byl dramatický. V předposledním kole jsme prohráli s Jičínem 2:3, který se tím dostal na 2. místo. V posledním kole se nám podařilo porazit Jaroměř 3:2 a obsadit tak konečné třetí místo.

    Znovu se potvrdilo, že v rapidu se nám daří. Doufejme, že se letos najde termín a místo k uspořádání finále a že naše vítězné družstvo bude mít šanci prokázat své kvality i ve finále Českého poháru.


Vladimír Luštinec


    Turnaj z pohledu ředitele turnaje Jana Slavíka spolu s pořadím v pdf souboru zde.

© 2009