ŠO TJ Jiskra Hořice

Hořice budou hrát 2. ligu ve skupině C

    V letošní sezoně se našemu A týmu podařilo vyhrát Krajský přebor a po devíti letech (odkaz) si tak opět zahrajeme 2. ligu. Na rozšířené schůzi STK šachového svazu jsme byli, podle očekávání, zařazeni do skupiny C. Očekávali jsme, že v ní budou i další týmy z našeho kraje - Jičín B, Slavia Hradec Králové B a Rychnov n/K. Zůstal ale jen Jičín B, Slavia Hradec a Rychnov byly zařazeny do skupiny D, kde se utkají s týmy z Pardubicka, Vysočiny a Brna.

    V naší C skupině budou našimi soupeři Pražské Kobylisy, které sestoupily z 1. ligy, dále týmy, které hrály v této soutěži i v sezoně 2010/2011, Vyšehrad B, Pankrác B, Kolín, Kutná Hora, Vlašim, Turnov B a Jičín B, a konečně týmy, které stejně jako my postoupily z Krajských přeborů, Praga Praha, Říčany a Turnov C. Dá se předpokládat, že boj o prvenství bude probíhat mezi Kobylisy, které se budou chtít vrátit zpět do 1. ligy, a ambiciózním Jičínem B, který letos jen těsně skončil na druhém místě (odkaz).

    Jak je vidět z konečné tabulky, čeká nás nelehký úkol. V minulé sezoně nestačilo Desku Liberec na záchranu ani 12 bodů, což v praxi znamená čtyři výhry nebo tři výhry a tři remízy. Pokud chceme ligu udržet, a to určitě chceme, je nezbytné vzít přípravu na ni opravdu velmi vážně. Samozřejmostí by měla být individuální příprava a také účast na letních turnajích v Náchodě, Pardubicích atd. Bude také nutné zkvalitnit páteční tréninky a přípravu na soupeře před jednotlivými zápasy. Ta by měla probíhat ve stylu příprav pana Gonsiora na Extraligu dorostu. To znamená rozbor partií soupeře, příprava zahájení a určení týmové taktiky. I tak nebude udržení ligy jednoduché. První kolo je na programu v neděli 9. října.

    Rozpis 2. ligy v pdf formátu je k dispozici zde.


Vladimír Luštinec

© 2009