ŠO TJ Jiskra Hořice

Turnaj špuntů - 5.6.2010

38. ročník je již minulostí

První červnová sobota patřila v Hořicích, jako již tradičně, nejmenším šachistům. V příjemném prostředí hořické školní jídelny se jich sjelo na padesát, aby oslavili svůj svátek hrou, která je baví, hrou v šachy. Již dávno se nehraje o veliké, korkové špunty, jako před lety v Kopidlně, medaile pro každého účastníka a poháry pro nejlepší však také náladu nezkazily. I věcných cen bylo hodně, takže malí hráči odjížděli spokojeni a sytí, protože se našel čas i na oběd.

Obrovský pohár pro nejlepšího předškoláka si odvezl do Lázní Bělohrad Tomáš Sucharda. Nejlepším hráčem mezi žáky prvních tříd byl jičínský Tomáš Kabelka, pohár pro nejlepší dívku odvezla do Hradce Králové Andrea Šolcová. Mezi druháky kraloval Richard Košner z Červeného Kostelce s Kateřinou Hrochovou z Hradce Králové. Domácí David Kárník, Jiří Gajzl a Tomáš Trejtnar obsadili 11.,13. a 14. místo. Pohár pro nejlepšího třeťáka putoval do Trutnova, zásluhou Dominika Killara. I v kategorii třetích tříd byla nejlepší dívkou dívka z Hradce Králové, Anička Vítová. V kategorii čtvrtých tříd byl nejlepším hráčem David Sucharda z Lázní Bělohradu, pohár pro nejlepší dívku zachránila pro domácí Vivian Solovjevová. Zcela jednoznačným vítězem kategorie pátých tříd se stal se stoprocentním bodovým ziskem Jirka Gregor z Opočna. Největší počet pohárů, tři, putoval tedy, zásluhou děvčat, do Hradce Králové, dva si odvezli bělohradští bratři Suchardové, po jednom se dostalo na Hořice, Opočno, Trutnov, Jičín a Červený Kostelec. Doprovodný turnaj vyhrál Kamil Möller z Jaroměře před domácí dvojicí Jakub Šafařík a Petr Tázlar. Jakubův bratr Kamil byl pátý, Jára Flašar sedmý, Lukáš Písecký čtrnáctý a Pavel Podzimek šestnáctý.

Poděkování za pomoc zaslouží Město Hořice, městská školní jídelna, firmy STRIX - hořické trubičky, Počítačové služby Zatloukal, Elektroservis Nosek, Papírnictví Svoboda a pořadatelé, zejména Vladimír Luštinec, Ctirad Matonoha, Jan Rusnák, Ondřej Kořínek a Kamila Kabelková.

Další ročník, již 39. (7. v Hořicích), proběhne na stejném místě v sobotu 4. června 2011.