ŠO TJ Jiskra Hořice

Krajský přebor jednotlivců v rapid šachu - 2.5.2010

Jakub Šafařík přeborníkem kraje

    V neděli 2. května se v hořické sokolovně uskutečnil krajský přebor v rapid šachu dospělých a juniorů. Letos se sjelo o něco méně šachistů než v loňském roce, účast však přesto byla kvalitní. Na poslední chvíli se pro nemoc odhlásil obhájce loňského titulu, Ondra Kořínek. O titul krajského přeborníka se utkalo celkem 38 hráčů. Nejsilnějším hráčem na turnaji byl s elem 2258 Jaroslav Fiala z Jičína, nejmladším osmiletý Filip Šolc, nejstarším o sedmdesát let starší Vladimír Nevole, oba z Hradce Králové.

    Pro někoho překvapením bylo, že se krajským přeborníkem stal teprve šestnáctiletý domácí hráč, Jakub Šafařík. Kdo však sleduje jeho výsledky v extralize dorostu a KP družstev dospělých, diví se již méně. Roste z něho vynikající šachista a opora domácího týmu.

    2. – 4. místo obsadili zkušení František Fuchs, Pepa Jiruše a Jenda Kohout, páté a šesté místo patřilo opět nadějným dorostencům, Tomáši Vaňkovi z Hlušic a dalšímu vynikajícímu domácímu hráči, Petru Tázlarovi. Teprve sedmá příčka zbyla na favorita Fialu z Jičína. Osmý byl Milan Borůvka z Jaroměře, devátý Honza Slavík z Třebechovic a první desítku uzavřel další nadějný mladík, Martin Šedivý z Nového Bydžova.

    Turnaj se hrál za podpory MěÚ Hořice a firem STRIX Hořice a Zatloukal – počítačové služby. Bezchybnou práci odvedl tým pořadatelů ve složení John, Luštinec, Matonoha a Dousek, kteří se vzdali potěšení ze hry, aby je v o to větší míře poskytli ostatním. Pomáhali jim všichni domácí hráči, za což jim patří dík.


Jiří John


foto
Fotogalerie
© 2009