ŠO TJ Jiskra Hořice

Hráči Jiskry Hořice šestí v extralize dorostu
a čtvrtí v krajské soutěži žákovských družstev

    O posledním dubnovém víkendu vrcholily posledními zápasy soutěže družstev mládeže.

    Hráče A družstva čekalo ve Vlachovicích finále extraligy dorostu (odkaz). Po nešťastné prohře s Libercem v závěru první části je čekala utkání s vynikajícími družstvy Orlové, Frýdku-Místku, Brna a Boršic. Oslabeni o Elišku Johnovou, které vyšel na stejný termín školní zájezd do Anglie, hráli ve složení Michal Šrejber, Tomáš Kraus, Jakub Šafařík, Petr Tázlar, Kristýna Sabolová a Kamil Šafařík. Po prohrách s favority z Orlové a Frýdku-Místku se jim podařilo zvítězit s družstvem Lokomotivy Brno a remizovat s ŠK Boršice. To stačilo k šestému místu v ČR!

    Nejlépe se dařilo Petru Tázlarovi, který zaznamenal za celou soutěž pouze jedinou prohru a získal úctyhodných 8 bodů. Sedmi bodů docílili Jakub Šafařík a Michal Šrejber, šest a půl bodu Tomáš Kraus, po čtyřech bodech uhrála děvčata. Kamil zatím sbíral pouze cenné zkušenosti s hráči nejsilnějších družstev v republice.

    B družstvo bylo po pěti kolech na čele tabulky KSŽD s dvoubodovým náskokem před družstvem hradeckého Ortexu. Nejspolehlivější hráč týmu, Jára Flašar, však dostal neštovice, Kamil Šafařík odjel s áčkem do Vlachovic a ostatní dali přednost pochodu O Žižkův štít či jiným radovánkám venku. Marně byli trenérem přemlouváni, nikdo si nenašel čas na poslední tři utkání. Po třech kontumacích 0:4 kleslo naše družstvo na čtvrté místo v celkovém pořadí devíti družstev. Nevyplacení odměny za dokončení soutěže a pokuta 300,- Kč spolu se soucitnými a posměšnými poznámkami byly zajímavým dárkem k trenérovu svátku.


Jiří John

© 2009