ŠO TJ Jiskra Hořice

Naše účast na turnaji družstev v Pardubicích

    V letošním roce jsme se opět zúčastnili turnaje 4-členných družstev v rámci festivalu Czech open v Pardubicích. Velké problémy jsme měli se sestavováním družstev, do poslední chvíle nebylo jasné jak vlastně budeme nastupovat. Nakonec se vyvinula varianta tří družstev s prostřídáním několika hráčů.

    Áčko, složené z mladých hráčů, bylo nasazeno jako 47., béčko, kde hráli zkušení hráči, doplněni exmistryní republiky Eliškou Johnovou, 51. Obě družstva byla nasazena jako každoročně v polovině startovního pole, letos na konci horní poloviny (celkem 110 družstev). Céčko bylo složeno z mladých a nadějných hráčů, kteří teprve sbírají zkušenosti, doplnění zkušenými hráči. Bylo nasazeno na konci startovního pole jako číslo 97.

    Problémy začaly hned první den ve čtvrtek, kdy jsme nebyli nasazeni na první kolo. Ukázalo se, že nějakým nedopatřením nastala chyba při přihlašování družstev, přitom organizátoři se tvářili, že je vše v pořádku. Z různých důvodů ale nebylo nasazeno víc družstev, takže jsme nebyli sami. Všichni jsme museli téměř hodinu čekat, než se vše dalo do pořádku a mohli jsme nastoupit k prvnímu kolu, které již dávno probíhalo. Něco takového by se na tak velkém a významném turnaji nemělo stávat. Byla to naštěstí jediná kaňka na jinak dobře zorganizovaném turnaji.

    Áčko potvrdilo svoje kvality, sehrálo dobrý turnaj a skončilo na 50. místě. Výborně hrál především Michal Šrejber, který získal 4,5 bodu a také Petr Tázlar, který si trochu pokazil dojem nedělními prohrami. Nedařilo se naopak Kubovi Šafaříkovi, který nevyhrál ani jednu partii. V béčku, které skončilo 67., zahrála výborně Eliška, 3,5 bodu ze 4 partií je vynikající úspěch. Turnaj se vůbec nepovedl Ctiradovi Matonohovi a Vláďovi Luštincovi, oba zahráli hluboko pod své možnosti. V céčku, které se v průběhu turnaje neodpoutalo od posledních stolů a nakonec obsadilo 99. místo, hráli dobře Vojta a Zbyněk Kykalové, a také dvě výhry Ondry Kabelky jsou příslibem do budoucna.


Konečné pořadí
Jiskra Hořice A
Jiskra Hořice B
Jiskra Hořice C
© 2009