Krajský přebor mládeže v rapid šachu 2009
Uskutečnil se v sobotu 28. března. Po slabé účasti na KPDMŽ, kterého se zúčastnili hráči pouze tří oddílů a jeden člen KM dokonce podpořil
se svými dětmi konkurenční nemistrovský turnaj (a ještě se tím holedbal), místo aby se zúčastnil oficiální krajské mistrovské soutěže,
byl očekáván malý zájem i o tuto soutěž. Výsledek předčil očekávání. Tří mistrovských kategorií a doprovodného Openu se zúčastnilo 78 mladých hráčů
a hráček od úplných začátečníků až po extraligové hráče.
Kromě Openu, kde předvedl zcela suverénní výkon domácí Jakub Šafařík, vypomáhající ve volných chvílích i s organizací,
patřila všechna první místa Pandě. Mezi čtrnáctiletými získal prvenství dvanáctiletý Honzík Macháň, druhý byl devítiletý Matyáš Szücs.
To je sice velký příslib do budoucna, zároveň však upozornění, že hráči s přímým postupem by měli hrát v takovýchto postupových soutěžích pouze Open.
Tři hráči s přímým postupem z nižších kategorií totiž výrazně zamíchali pořadím v H14.
Za příkladnou kázeň zaslouží pochvalu všichni účastníci včetně doprovodů, rovněž i personál jídelny, který všem připravil vynikající kuřecí řízek,
poděkování patří týmu organizátorů, kteří věnovali dětem svou volnou sobotu.
HD14
1. | Jan Macháň | 1608 | Panda Rychnov | 5.5 | 22.0 | 29.0 | 21.50 | 23.0 |
2. | Matyáš Szücs | 1250 | Sokol Hradec Králové | 5.0 | 22.0 | 29.5 | 19.25 | 20.5 |
3. | Martin Šedivý | 1501 | Jiskra RMSK Nový Bydžov | 5.0 | 22.0 | 27.5 | 17.50 | 22.0 |
4. | Vojtěch Vaníček | 1572 | Jiskra RMSK Nový Bydžov | 5.0 | 21.0 | 29.5 | 19.75 | 21.5 |
5. | Matouš Pražák | 1520 | Jiskra RMSK Nový Bydžov | 4.5 | 22.0 | 30.5 | 17.50 | 18.0 |
6. | Vojtěch Vávra | 1000 | PŠŠ Lázně Bělohrad | 4.0 | 19.5 | 26.5 | 11.00 | 15.0 |
7. | Jaroslav Flašar | 1581 | Sokol Hradec Králové | 3.5 | 19.0 | 27.5 | 11.25 | 15.5 |
8. | Pavel Kopczyk | 1100 | Sokol Hradec Králové | 3.5 | 16.0 | 21.0 | 6.25 | 13.5 |
9. | Lukáš Písecký | 1100 | Jiskra Hořice | 3.5 | 15.0 | 20.0 | 6.25 | 13.5 |
10. | Antonín Suchánek | 1000 | ŠK Dobruška | 3.0 | 15.5 | 20.5 | 3.50 | 10.0 |
11. | Aneta Žitná | 1250 | DDM Třebechovice | 3.0 | 14.5 | 19.5 | 3.50 | 11.0 |
12. | Tomáš Bodlák | 1250 | Panda Rychnov | 2.0 | 16.0 | 21.5 | 1.50 | 7.0 |
13. | Pavel Podzimek | 1000 | Jiskra Hořice | 1.5 | 15.0 | 19.0 | 1.75 | 5.5 |
14. | Dominik Hlušička | 1000 | Jiskra Hořice | 0.0 | 15.0 | 21.5 | 0.00 | 0.0 |
HD12
1. | Radek Ševčík | 1404 | Panda Rychnov | 6.5 | 21.0 | 30.5 | 27.50 | 27.0 |
2. | Martin Saučuk | 1250 | Sokol Náchod | 6.0 | 22.0 | 30.0 | 24.00 | 24.5 |
3. | Tomáš Ptáček | 1479 | Sokol Hradec Králové | 5.5 | 23.0 | 32.5 | 23.00 | 22.5 |
4. | Kamil Šafařík | 1250 | Sokol Hradec Králové | 5.0 | 19.5 | 28.0 | 18.50 | 18.0 |
5. | Otakar Šafka | 1100 | Sokol Hradec Králové | 4.5 | 17.0 | 24.0 | 13.25 | 14.5 |
6. | Lenka Rojíková | 1250 | Sokol Hradec Králové | 4.5 | 14.5 | 22.5 | 13.50 | 17.0 |
7. | Jan Hejzlar | 1250 | DDM Třebechovice | 4.0 | 22.5 | 31.0 | 13.00 | 20.0 |
8. | Vojtěch Kykal | 1250 | TJ Lázně Bělohrad | 4.0 | 20.0 | 28.5 | 15.00 | 18.0 |
9. | Matěj Kosař | 1250 | Sokol Červený Kostelec | 4.0 | 19.5 | 28.0 | 12.00 | 20.0 |
10. | Tomáš Karásek | 1381 | Jiskra RMSK Nový Bydžov | 4.0 | 18.5 | 27.0 | 11.50 | 16.0 |
11. | Jakub Ulman | 1250 | ŠK Dobruška | 4.0 | 18.0 | 26.5 | 10.00 | 17.0 |
12. | Antonín Ptáček | 1250 | DDM Týniště | 4.0 | 17.5 | 25.0 | 13.00 | 15.0 |
13. | Marek Janovský | 1250 | Sokol Červený Kostelec | 3.5 | 16.5 | 24.0 | 7.25 | 12.5 |
14. | David Pokorný | 1100 | Panda Rychnov | 3.5 | 15.5 | 23.0 | 7.75 | 12.0 |
15. | Michael Píro | 1100 | Panda Rychnov | 3.0 | 19.0 | 25.5 | 9.00 | 15.0 |
16. | David Kukla | 1100 | DDM Týniště | 3.0 | 17.5 | 24.5 | 6.50 | 11.0 |
17. | Adam Binko | 1000 | Jiskra RMSK Nový Bydžov | 3.0 | 16.5 | 23.5 | 8.50 | 12.0 |
18. | Jaroslav Voltr | 1000 | DDM Třebechovice | 3.0 | 16.0 | 23.0 | 7.00 | 13.0 |
19. | František Pauliš | 1100 | Sokol Hradec Králové | 3.0 | 15.0 | 21.0 | 5.50 | 11.0 |
20. | Jan Šindelář | 1100 | Sokol Červený Kostelec | 2.5 | 15.0 | 20.0 | 4.75 | 10.0 |
21. | Václav Štancl | 1100 | DDM Týniště | 2.0 | 17.0 | 22.5 | 6.50 | 12.0 |
22. | Matěj Boura | 1100 | Jiskra RMSK Nový Bydžov | 2.0 | 16.0 | 22.0 | 4.75 | 8.0 |
23. | Ondřej Patrný | 1250 | DDM Týniště | 2.0 | 14.5 | 20.0 | 3.50 | 7.0 |
24. | Jan Nosek | 1000 | Lomnice | 2.0 | 12.0 | 17.0 | 2.75 | 6.5 |
25. | Jakub Vít | 1000 | ZŠ M.Horákové H.Králové | 1.5 | 13.5 | 20.5 | 2.00 | 3.5 |
26. | Jakub Potoček | 1000 | Lokomotiva Trutnov | 1.0 | 12.0 | 17.0 | 2.00 | 1.0 |
HD10
1. | Daniel Kožůšek | 1250 | Panda Rychnov | 6.0 | 21.0 | 30.0 | 24.00 | 27.0 |
2. | Richard Košner | 1250 | Sokol Červený Kostelec | 6.0 | 20.0 | 29.0 | 25.00 | 22.0 |
3. | Vojtěch Wagner | 1250 | Ortex Reta Hradec Králové | 6.0 | 19.0 | 25.5 | 22.00 | 23.0 |
4. | Michal Jireš | 1250 | Panda Rychnov | 5.0 | 21.0 | 30.0 | 18.00 | 21.0 |
5. | Šimon Chvátil | 1100 | Ortex Reta Hradec Králové | 5.0 | 21.0 | 29.0 | 18.00 | 17.0 |
6. | Jakub Soukup | 1100 | PŠŠ Lázně Bělohrad | 5.0 | 18.5 | 26.0 | 16.00 | 17.0 |
7. | Albert Dus | 1100 | Ortex Reta Hradec Králové | 4.5 | 15.5 | 21.5 | 13.25 | 16.0 |
8. | Michal Blažek | 1100 | Ortex Reta Hradec Králové | 4.0 | 25.0 | 33.5 | 16.50 | 22.0 |
9. | Ondřej Kabelka | 1250 | Jičín | 4.0 | 20.0 | 29.0 | 15.00 | 19.0 |
10. | Dominik Killar | 1250 | Lokomotiva Trutnov | 4.0 | 20.0 | 26.5 | 14.00 | 18.0 |
11. | Karel Jirsa | 1000 | ŠK Dobruška | 4.0 | 19.0 | 27.0 | 13.50 | 16.0 |
12. | David Sucharda | 1250 | PŠŠ Lázně Bělohrad | 4.0 | 17.5 | 26.0 | 13.00 | 16.0 |
13. | Ondřej Vít | 1100 | Sokol Červený Kostelec | 4.0 | 17.5 | 25.0 | 10.50 | 14.0 |
14. | Jiří Kukla | 1100 | DDM Týniště | 4.0 | 14.5 | 20.5 | 11.00 | 14.0 |
15. | Anna Vítová | 1100 | ZŠ M.Horákové H.Králové | 3.5 | 18.0 | 25.0 | 11.25 | 15.5 |
16. | Zdeněk Holman | 1000 | Lokomotiva Trutnov | 3.5 | 17.5 | 25.0 | 8.75 | 15.0 |
17. | Petr Syruček | 1100 | Ortex Reta Hradec Králové | 3.5 | 14.5 | 21.0 | 9.00 | 11.0 |
18. | Filip Šolc | 1100 | Ortex Reta Hradec Králové | 3.0 | 24.0 | 32.5 | 11.00 | 17.0 |
19. | Lukáš Killar | 1100 | Lokomotiva Trutnov | 3.0 | 18.5 | 26.0 | 7.50 | 13.0 |
20. | Jan Sajdl | 1100 | Jičín | 3.0 | 17.5 | 25.0 | 7.50 | 13.0 |
21. | Jan Ulrich | 1100 | Ortex Reta Hradec Králové | 3.0 | 15.0 | 23.0 | 7.00 | 14.0 |
22. | Vadim Kablukov | 1000 | Ortex Reta Hradec Králové | 3.0 | 15.0 | 21.0 | 8.50 | 11.0 |
23. | Martin Hylas | 1000 | Panda Rychnov | 3.0 | 14.5 | 20.0 | 5.00 | 9.0 |
24. | Jan Vaník | 1000 | DDM Týniště | 2.5 | 18.0 | 25.5 | 8.25 | 14.5 |
25. | Šimon Přibyl | 1000 | DDM Třebechovice | 2.5 | 17.5 | 24.5 | 3.25 | 9.5 |
26. | Jan Šimek | 1000 | Sokol Hradec Králové | 2.5 | 16.0 | 22.5 | 3.25 | 8.5 |
27. | Tomáš Kabelka | 1000 | Jičín | 2.5 | 14.5 | 20.0 | 3.00 | 9.5 |
28. | Tomáš Vajdl | 1100 | PŠŠ Lázně Bělohrad | 2.0 | 16.0 | 23.5 | 3.00 | 6.0 |
29. | Kryštof Potoček | 1000 | Lokomotiva Trutnov | 2.0 | 14.5 | 20.0 | 2.00 | 5.0 |
30. | Tereza Jindrová | 1000 | Ortex Reta Hradec Králové | 2.0 | 14.0 | 19.5 | 5.00 | 7.5 |
31. | David Soukup | 1100 | PŠS Lázně Bělohrad | 2.0 | 11.5 | 17.0 | 4.00 | 7.0 |
Open
1. | Jakub Šafařík | 1870 | Jiskra Hořice | x | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 6.0 |
2. | Vendula Patrná | 1416 | DDM Týniště | 0 | x | = | 1 | 1 | 1 | 1 | 4.5 |
3. | Petra Tobišková | 1250 | DDM Týniště | 0 | = | x | = | 1 | 1 | 1 | 4.0 |
4. | Eliška Johnová | 1720 | Jiskra Hořice | 0 | 0 | = | x | 1 | 1 | 1 | 3.5 |
5. | Kamil Knajfl | 1000 | Cerekvice | 0 | 0 | 0 | 0 | x | = | 1 | 1.5 |
5. | Jiří Zubr | 1000 | Cerekvice | 0 | 0 | 0 | 0 | = | x | 1 | 1.5 |
7. | Gustav Lubich | 1000 | Jiskra Hořice | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | x | 0.0 |
Fotogalerie (Otakar Dousek)