ŠO TJ Jiskra Hořice

Hořičtí šachisté vítězi B finále extraligy dorostu!

    V letošní sezóně, v historii vůbec poprvé, startovali šachisté Jiskry Hořice v nejvyšší republikové soutěži mladých šachistů – Extralize dorostu. Ač byli v soutěži nováčkem, zvládli svůj debut excelentně. Možná trochu více zkušeností by jim stačilo k účasti ve finále A. Budeme doufat, že se poštěstí příští rok.

    Soutěž započala 6.10. a hned v prvním zápase se nám podařilo překvapit, když jsme remizovali 3:3 s favorizovaným družstvem mostu. Druhý zápas s TJ Bonex Teplice se rovněž vydařil, zvítězili jsme 3,5:2,5.

    Prvního prosince nás čekali další dva favorité, Oáza Praha a Šachklub Sokol Klatovy, loňský vítěz A finále. Dvě remízy 3:3 byly naprostou senzací. Remíza s námi byla jedinou ztrátou klatovských v první části soutěže.

    12. ledna jsme porazili Jiskru RMSK Nový Bydžov 4,5:1,5 a málokdo pochyboval o naší účasti ve finále A. Od postupu nás dělily již pouze dva zápasy s relativně slabšími soupeři z Říčan a Havlíčkova Brodu. K těm jsme nastoupili 26. ledna, bohužel, značně oslabeni. Stačila nám jedna výhra nebo dvě remízy. S Říčanskými jsme remízu doslova vydřeli, Havlíčkobrodští však měli více štěstí a jediná těsná prohra 2,5:3,5 nás odsoudila k 5. místu ve skupině a účasti ve finále B.

    Ve finále, hraném od 25. do 27. 4. 2008 ve Vyškově, jsme postupně porazili 6:0 ŠK SŠŠ Staré Město, 4:2 A64 Grygov, 4,5:1,5 BŠS Frýdek Místek B a remizovali 3:3 s ŠK Lokomotiva Brno. S tříbodovým náskokem jsme obsadili 1. místo ve skupině B.

    Výsledky hráčů: Tomáš Kraus 7/11, Jakub Souček 5/9, Michal Šrejber 8/11, Jakub Šafařík 4,5/11, Jiřina Prokopová 5/9, Eliška Johnová 4/6, Petr Tázlar 6,5/8, Kamil Šafařík 0/1.

    V příští sezóně budeme hrát bez Jakuba Součka, zato posíleni o několik šikovných mladších šachistů z okolí.

    Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a přeji mnoho dalších úspěchů.


Jiří John

© 2009