ŠO TJ Jiskra Hořice

Za Járou Krejcarem

    Se zármutkem oznamujeme smutnou zprávu, že v neděli 27. července 2008 nás navždy opustil pan Jaroslav Krejcar, dlouholetý člen oddílu Jiskra Hořice.

    Jaroslav Krejcar byl v mládí velice dobrým hráčem a přestože mu jeho povolání řidiče sanitky nedávalo mnoho času na šachy, vždy si našel příležitost přijít na zápas nebo na trénink, kdykoli to bylo jen trochu možné. Před odchodem do důchodu se šachům věnoval již naplno. Měl pod patronátem údržbu hrací místnosti a oddílovou kantýnu. Ochotně zajišťoval občerstvení při zápasech dospělých i na turnajích žáků. Jeho kantýna byla jedinečná v celém kraji. Byl náhradníkem Áčka a stálým členem B a C týmů, ve kterých díky svému bojovnému stylu odehrál mnoho hezkých partií.

    Tak jako při svém povolání pomáhal zachraňovat zdraví a životy lidí, stejně tak obětavě a spolehlivě pracoval i pro oddíl. Byl jedním z těch opravdových kamarádů, kteří jsou ochotni nezištně pracovat ve prospěch ostatních a pomoci kdykoli, když je potřeba. Pro jeho obětavost a nezištnost, pro osobitý humor a kamarádskou povahu zůstane stále s námi.

    Čest jeho památce!


Vladimír Luštinec

© 2009