ŠO TJ Jiskra Hořice

V Hořicích se bude hrát extraliga!

   V sobotu 21. a v neděli 22. dubna 2007 vrcholily posledními koly soutěže družstev mladých šachistů. Družstvo Jiskry Hořice, hrající první ligu mladšího dorostu, nezaváhalo ani v posledních kolech. V soutěži docílilo celkem 11 vítězství a s náskokem sedmi bodů před druhým družstvem Deska Liberec obsadilo s přehledem první místo a zcela právem si vybojovalo účast v příštím ročníku extraligy mladšího dorostu. Jejich výkon byl skutečně impozantní, neboť z 66 partií prohráli pouze 3!

   Eliška Johnová (na 4. šachovnici) s Petrem Tázlarem (na 6. šachovnici) získali z 11 partií 11 bodů, Jakub Šafařík (5. šachovnice) 10,5 bodu, neprohrál ani Tomáš Kraus, který na 3. šachovnici docílil 9 výher a 2 remíz. Michal Šrejber na první šachovnici kapituloval pouze jednou a dvakrát remizoval (9 z 11), Jakub Souček, který vypomáhal ještě v extralize, docílil 7 z 8, Dominik Žitný 1 ze 2 a Jára Flašar, obětavý náhradník, sehrál pouze jednu partii, ve které remizoval. Všichni hráli velmi zodpovědně a příkladně reprezentovali město Hořice i Královéhradecký kraj.

   Velkou zásluhu na jejich výkonech má vynikající český trenér, Mistr FIDE Ing. Evžen Gonsior a jeho žák, Mezinárodní Mistr Martin Petr, kteří se ujali jejich přípravy. Jim patří velký dík všech hráčů a hráčům naše poděkování za vzornou reprezentaci a přání mnoha úspěchů v extralize.


Jiří John

© 2009