ŠO TJ Jiskra Hořice

4. turnaj Velké ceny Královéhradeckého kraje pod taktovkou hořických

V sobotu 20.1.2007 se v Týništi nad Orlicí sjela téměř stovka nejlepších mladých šachistů a šachistek z Královéhradeckého kraje, aby změřila své síly za šachovnicí.

Jednoznačně nejlépe si vedli hráči (a hráčka) Jiskry Hořice. V kategorii do 16 let si pohár pro vítěze odnesl patnáctiletý úspěšný student hořického gymnázia Jakub Souček, druhý byl teprve jedenáctiletý Tomáš Kraus, třetí místo obsadil jejich oddílový kolega Michal Šrejber, na 10. a 12. místě se umístili žáci ZŠ Na Daliborce Jakub Šafařík a Petr Tázlar.

Kategorii do 11 let jasně kralovala další žákyně ZŠ Na Daliborce, Eliška Johnová, která porazila všechny své soupeře a soupeřky. Pěkné 16. místo vybojoval další žák Daliborky, Honzík Prokůpek.

Po vítězství Járy Flašara ve vánočním kole Hradecké šachové ligy je to další významný úspěch hráčů hořické Jiskry a žáků ZŠ Na Daliborce.

V sobotu 27. ledna čekají naše ligové družstvo mládeže zápasy s Vysokým Mýtem a Jaroměří, ve kterých se budeme snažit udržet vedoucí místo v tabulce a učinit další krok v boji o postup do extraligy.