ŠO TJ Jiskra Hořice

Hořičtí šachisté druzí na mezinárodním turnaji mládeže do 16 let v Pardubicích

V pátek 20. července 2007 se v rámci Mistrovství Evropy amatérů uskutečnil i otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let. Zúčastnilo se jej 26 družstev z Ukrajiny, Ruska, Německa, Estonska, Litvy, České republiky, ale i Kataru a Spojených arabských emirátů. Družstvo hořických šachistů ve složení Souček, Šrejber, Šafařík, Prokopová a Johnová bylo nasazeno jako 12., tedy rozhodně nepatřilo k favoritům, i když v loňském roce překvapilo a obsadilo 3. místo.

V prvním kole naši narazili na domácí družstvo z Polabin a zvítězili 4:0, i když zápas byl do poslední chvíle dramatický. Vysokým vítězstvím se dostali do čela tabulky, kde narazili na jednoho z favoritů, družstvo ze Spojených arabských emirátů Sharjah A. Rychle hrající Arabové, rozehraní z turnajů v rapidu jednotlivců, kterých se naši nezúčastnili, nás porazili 3:1, když partie na první a čtvrté šachovnici vyhráli na čas. Po vítězství 4:0 s Němci z Wilhelmshavenu nás čekal další z favoritů, loňský vítěz, družstvo Yamal z Ruska. Rozešli jsme se smírně 2:2.

Stále jsme se drželi mezi nejlepšími. V pátém kole jsme porazili družstvo Latvia, složené z reprezentantů Litvy, 2,5:1,5, v šestém družstvo SK Smíchov 3,5:0,5. Tím jsme si upevnili druhou příčku, hned za vynikajícími mladými Ukrajinci z družstva Dněpr. Remíza 2:2 s vedoucím družstvem nám zajistila celkové druhé místo.

Oporami našeho družstva byli zejména Kuba Šafařík a Jiřina Prokopová, kteří neprohráli ani jedinou partii.