ŠO TJ Jiskra Hořice

Velká cena Královéhradeckého kraje pod taktovkou hořických šachistů

V sobotu 1. dubna 2006 byla pátým turnajem ukončena letošní Velká cena mládeže. Od října do dubna na ní měřilo své síly za šachovnicí na 120 malých šachistů. S potěšením můžeme konstatovat, že naši hořičtí šachisté patřili svými výsledky k nejlepším.

V kategorii mladších se stal celkovým vítězem Tomáš Kraus před Eliškou Johnovou, která byla zároveň i nejlepší dívkou. Oba obhájili svá prvenství z loňska.

V kategorii starších zvítězil Jakub Souček, celkově páté místo obsadil Jan Erbrt a na osmé místo se výborným třetím místem v posledním kole propracoval jeden z nejmladších hráčů v této kategorii Jakub Šafařík. Za zmínku stojí i vynikající 13. místo Petra Tázlara.

Ostatní hořičtí šachisté teprve sbírají zkušenosti a do celkového pořadí výrazně nepromluvili. Přesto reprezentovali vzorně.

Všem přejeme mnoho úspěchů v další sezóně.