ŠO TJ Jiskra Hořice

Úspěchy malých hořických šachistů v roce 2004

Eliška Johnová se 11.4. ve Frýdku-Místku stala Mistryní ČR v praktickém šachu hráček do 8 let; 26.9. opět ve Frýdku-Místku obsadila 4. místo na mistrovství ČR v Rapid šachu desetiletých; 7.11. se v Liberci stala Mistryní Čech do 10 let. Byla nejlepší hráčkou Velké ceny Královéhradeckého kraje v kategorii do 12 let, stala se krajskou přebornicí do 10 let v praktickém i zrychleném šachu, krajskou přebornicí do 14 let v praktickém šachu. 23.10. vyhrála turnaj Talent v Rychnově nad Kněžnou. Byla nejúspěšnější hráčkou Hradecké šachové ligy, členkou družstva, které zvítězilo v krajském přeboru družstev mladších žáků a na Mistrovství ČR v Ústí nad Labem obsadilo 11. místo. Pravidelně hraje Ligu družstev mladšího dorostu, Krajský přebor žákovských družstev, Krajskou soutěž a Regionální přebor družstev dospělých.

Jakub Šafařík zvítězil v Hradecké šachové lize, obsadil 4. místo ve Velké ceně Královéhradeckého kraje, byl rovněž 4. v krajském přeboru, byl členem družstva, které zvítězilo v KPDMŽ a na MČR obsadilo 11. místo, členem družstva, které zvítězilo v Krajském přeboru žákovských družstev a postoupilo do Ligy družstev mladšího dorostu, kde vzorně reprezentuje, stejně jako v Krajské soutěži a regionálním přeboru družstev dospělých.

Petr Tázlar obsadil 5. místo v Krajském přeboru dvanáctiletých, 6. místo v Hradecké šachové lize, je oporou družstva v KPŽD i LDMD, startuje v KS a RP dospělých.

Své první turnaje absolvovali i Kryštof Ryba, Jakub Loukota, Adam Rohlíček, Lukáš Bartoníček, Milan Kárník, Pavel Kuneš, Pavel Nový, Michal Šubrt, František Trkal a Marek Fajgl.

K oporám žákovských družstev i družstev dospělých patří i Jan Duplinszki, 4. na HŠL, 6. na krajském přeboru ve zrychleném a 7. na KP v praktickém šachu, Jan Erbrt, 3. z KP čtrnáctiletých a 9. ve VC KHK a Jakub Souček, vítěz KP v Rapid šachu, 2. z HŠL a 3. z VC KHKŠS.