ŠO TJ Jiskra Hořice

Krajský přebor mládeže v Rapid šachu

V sobotu 14. května proběhl v budově ZŠ Na Daliborce Krajský přebor mládeže v Rapid šachu. Celkem 72 účastníků bylo rozděleno podle věku do 3 kategorií. Nejpočetnější byla kategorie do 10 let, kde hrálo 30 chlapců a 7 dívek. V kategorii do 12 let startovalo 15 chlapců a 3 dívky, v kategorii do 14 let 16 chlapců a 2 dívky.

O tituly a trofeje bojovalo i 12 hořických šachistů a šachistek. 9 z nich navštěvuje ZŠ Na Daliborce.

V kategorii nejstarších jasně kraloval domácí Jakub Souček, druhý byl Martin Bárta z Lomnice, třetí Jan Baťka z Třebechovic. Nejlepší dívkou byla Jiřina Prokopová z Nového Bydžova. Mezi dvanáctiletými se nejvíce vedlo Tomáši Kracíkovi z Třebechovic, druhou příčku obsadil Michal Šrejber z Jaroměře, třetí byl domácí Jakub Šafařík. Nejlepší dívkou byla Kamila Šedivá z Nového Bydžova. Smůlu měl domácí Petr Tázlar, kterému los přinesl do cesty nejsilnější hráče. Prvním dvěma v celkovém pořadí nakonec po urputném boji podlehl a obsadil "až" 6. místo.

Mezi nejmladšími byl jasně nejlepší Pavel Horníček z Rychnova, druhé místo obsadila opora ligového družstva Hořic, Tomáš Kraus z Lázní Bělohradu, kterému nevyhovovalo rychlé tempo hry. Třetí byla další z rychnovských nadějí, teprve osmiletý Tomáš Sršeň a 4. místo patřilo domácí Elišce Johnové, kterou trochu trápilo nachlazení a trochu rychlé tempo hry.

Většina z účastníků se do malebného prostředí ZŠ Na Daliborce vrátí opět v sobotu 21. května na tradiční Turnaj špuntů.