ŠO TJ Jiskra Hořice

Úspěchy malých hořických šachistů

    Vrcholí šachová sezóna 2003-2004 a naši malí šachisté zaznamenali několik úspěchů, které stojí za zmínku.

    Družstvo ve složení Souček, Tomeš, Erbrt, Tulka, Bartoníčková, Dvořák, Tomeš zvítězilo v krajském přeboru družstev starších žáků a postoupilo do ligy mladšího dorostu. "B" družstvo ve složení Dvořák, Šafařík, Erbrt, Johnová, Tázlar, Duplinszki obsadilo nádherné 4. místo, o to nádhernější, že je celé složeno z hráčů mladších.

    Ve 4. kole Velké ceny Královéhradeckého kraje v Lánově 3. dubna získali naši borci 3 poháry. Jakub Souček za 3. místo v kategorii starších, Jakub Šafařík za 2. místo v kategorii mladších a Eliška Johnová za 1. místo mezi dívkami (celkově byla mezi chlapci 6.!).

    Ve čtvrtek 8. dubna proběhlo závěrečné kolo Hradecké šachové ligy. Jaroslav Štefan byl ve své kategorii 2., Jan Erbrt 3. a Vojta Tomeš 4.; celkově obsadil Vojta Tomeš 2., Jára Štefan 4. a Jenda Erbrt 5.místo. Ve 2. kategorii (1991 a mladší) zvítězil Jakub Souček, 6. byl Jan Tomeš. Celkově obsadil Jakub Souček 2. a Honza Tomeš 6. místo. Lucie Bartoníčková byla 2. mezi děvčaty. V kategorii narozených v roce 1993 a později zvítězil Jakub Šafařík v 5. kole i celkově, Jan Duplinszki byl 4. a Petr Tázlar 6. V kategorii nejmladších (1995 a později) obsadila Eliška Johnová 2. místo mezi chlapci. Z děvčat byla jasně nejlepší.

    V sobotu 10. dubna se uskutečnil v Novém Bydžově turnaj O Karlovu korunu. Nejlépe se dařilo opět Jakubu Šafaříkovi, který byl 3. Čtvrté místo patřilo Janu Duplinszkému, Jakub Souček byl 6.

    V sobotu 10. a v neděli 11. dubna probíhalo ve Frýdku-Místku otevřené mistrovství České republiky v šachu hráčů a hráček do 8 let. Naše Eliška Johnová si lehce poradila se všemi sedmi soupeřkami z Čech a Moravy a zcela po právu se stala mistryní České republiky pro rok 2004. Zbytečný respekt před zahraničními soupeřkami a jejich svéráznou volbou zahájení ji stál celkově první místo a pohár pro vítěze. Zlatá medaile pro nejlepší hráčku České republiky a stříbrná za celkové druhé místo je však i tak obrovským úspěchem hořického šachu. (1. Angelika Dziodzio PL Energetyk Rybnik, 2. Eliška Johnová ČR Hořice, 3. Jana Šimurdová ČR Biomed. Říčany, 4. Joana Dzierdzega PL MKS Rybnik, 5. Martina Fusková ČR SŠŠ ŠK Staré Město, atd.)


Jiří John

© 2009