ŠO TJ Jiskra Hořice

Druhé kolo v české lize šachistů odehráno

    V neděli 3.11. se hrálo druhé kolo v druhé české lize východ. Naše družstvo odjíždělo k zápasu s týmem AVE – Kontakt do Pardubic. V naší sestavě opět chyběl Luboš Roško a také Aleš Šedivý. Tým Pardubic má na prvních deseti šachovnicích průměrné ELO 2242, a tak našim cílem bylo uhrát slušný výsledek v zápase s jasným favoritem.

    V zápase samotném však mohlo být všechno úplně jinak. Soupeři nás podcenili a nastoupili bez prvních čtyřech hráčů základní sestavy a po tuhém boji byli nakonec rádi za těsné vítězství 5:3. Opět se ukázalo, že jsme schopni v této silné soutěži hrát. Je potřeba posbírat ještě trochu zkušeností v dalších zápasech a mít také trochu pověstného štěstí. Za náš tým bodovali na první šachovnici Jarda Novotný, na čtvrté Jarda Šmíd a na osmé Pavel Kos.

    Ve třetím kole 20.11. přivítáme v Hořicích dalšího favorita soutěže – družstvo Chrudimi.    Hořické "Béčko" hrálo ve druhém kole Regionálního přeboru v Nové Pace. Ve vyrovnaném zápasu vyrovnaných družstev se štěstěna nakonec přiklonila k hráčům Nové Paky, když na druhé šachovnici v časové tísni pokazil Ctirad Matonoha jasně lepší pozici. Úspěchem je remíza Oty Douska s Petrem Duczynským.


Ducyznski M1:0Luštinec
Stejskal 1:0Matonoha
Ducyznski P1/2Dousek
Novotný L 0:1John
Kobrle 1/2Bukvic
Matoulek 1:0Kašpar M
Machek 1/2Kapras
Čech 0:1Ledl
 4,5 : 3,5 
© 2009