ŠO TJ Jiskra Hořice

První utkání v 2. lize již v neděli!

Šachisté jsou dobře připraveni

    V neděli 13.10.2002 sehrají hořičtí šachisté své první utkání v 2. české lize. Naším soupeřem bude tým z Rychnova nad Kněžnou. Tento tým má již několikaleté zkušenosti z ligových zápasů a průměrné ELO o více než 100 bodů vyšší. Přesto ale není o výsledku předem rozhodnuto a jsme připraveni bojovat. V přípravě jsme zanalyzovali partie soupeřů, prozkoumali jejich herní styl a stanovili způsob protihry.

    Vůbec celá naše letní příprava byla nejkvalitnější za posledních několik let. Během prázdnin sehráli členové oddílu celkem na 150 turnajových partií. Na zlepšení výkonnosti se také jistě projeví tréninkové lekce mezinárodního mistra Leonida Vološina, pořádané v našem oddílu.

    Své boje zahájí v neděli také naše B družstvo v Regionálním přeboru regionu Semily. Toto družstvo je složeno z náhradníků Áčka a příležitost v něm dostanou také mladí, nadějní hráči. Vzhledem k reorganizaci soutěží v příštím roce by se dalo říci, že družstvu prakticky o nic nejde, ale i jeho hráči se jistě "poperou" o každý bod.

    Třetí naše družstvo "C" zahájí boje příští neděli. V regionální soutěži regionu Hradec Králové hraje toto družstvo pro radost ze hry a zkušenosti v něm budou získávat někteří z našich žáků.

    Po poctivé letní přípravě by měli přijít i dobré výsledky a spokojenost z dobře sehraných partií. A právě to i s trochou pověstného štěstí přeji do nové sezóny všem hráčům.


Vladimír Luštinec

© 2009