ŠO TJ Jiskra Hořice

Úspěch ve 4. kole Velké ceny mládeže v Lánově

V sobotu 5. dubna 2003 proběhlo, za účasti téměř 70 mladých šachistů a šachistek již 4. kolo Velké ceny mládeže Královéhradeckého kraje v šachu. Turnaj byl velmi kvalitně připraven a všichni účastníci se jistě budou do malebného krkonošského Lánova rádi vracet. Celá akce proběhla pod záštitou nejen starosty obce, ale i dobrého ducha Krkonoš, Krakonoše. Oba se osobně dostavili na rozdělování cen.

V kategorii starších reprezentovali hořický šach zkušení borci. Všichni se umístili do 10. místa. Nejzkušenější, Jaroslav Štefan, obsadil krásné 2. místo, Tomáš Hrouda, jeden z nejmladších hráčů v této kategorii, byl 3.!, Jakub Souček, rovněž jeden z nejmladších, 6. a Jan Erbrt 10. Svým vynikajícím výkonem se Jára posunul na 2., Jakub Souček na 3. a Tomáš Hrouda na 5. místo celkového pořadí VC!

Mezi mladšími nebyl náš úspěch tak znatelný, i zde však dopadli nejlépe nejmladší. Eliška Johnová, teprve šestiletá, vybojovala pohár pro nejlepší dívku a obsadila celkově 8. místo. Jan Duplinszki byl 9., Vojtěchu Tulkovi a Jakubu Šafaříkovi nevyšel začátek, a tak se museli spokojit s celkovým 14. a 15. místem. Lucinka Bartoníčková, naše nejzkušenější hráčka, obsadila 16. místo a jen nešťastnou shodou náhod jí unikl pohár pro třetí nejlepší dívku. Filip Hlaváč, jeden z našich začínajících šachistů, byl rovněž provázen smůlou a při vyhlašování se omylem jeho kartička zatoulala o čtyři místa v pořadí dále, za což se mu rozhodčí hluboce omlouvá.