ŠO TJ Jiskra Hořice

Úspěchy mladých hořických šachistů

V dubnu a květnu vyvrcholila pro mladé šachisty sezóna 2002 – 2003 krajskými přebory jednotlivců v praktickém šachu a rapid šachu. Rovněž dospěly k závěru systémy turnajů.

Hradecká šachová liga

Podobně jako v soutěžích družstev, kde se nám podařilo docílit nezanedbatelných výsledků (1. místo v KP šestičlenných družstev do 12 let, 2. a 3. místo v KP pětičlenných družstev do 16 let, 1. a 3.místo v krajském kole přeboru škol), překvapili leckoho naši mladí šachisté svými výsledky i v soutěžích jednotlivců.

V Hradecké šachové lize obsadil Jaroslav Štefan celkově 2. místo v kategorii do 16 let, Jakub Souček, Tomáš Hrouda,Martin Beneš a Jan Tomeš excelovali v kategorii do 14 let, kde obsadili 1.,2.,3. a 5. místo, Jakub Šafařík byl 2., Vojta Tulka 5. a Lucie Bartoníčková nejlepší dívka v kategorii do 12 let, maličká, teprve sedmiletá Eliška Johnová byla 3. mezi chlapci a 1. mezi dívkami do 10 let, rovněž byla i nejúspěšnější dívkou celého turnaje.

Velká cena

Ve Velké ceně, sestávající rovněž z 5 turnajů, obsadil Jaroslav Štefan z celkově 80 účastníků od 12 do 16 let krásné 3. místo, Jakub Souček a Tomáš Hrouda, nejmladší v této kategorii, místo 5. a 7. Eliška Johnová, patřící rovněž mezi nejmladší v kategorii do 11 let, byla 1. mezi dívkami a 21. celkově, Jakub Šafařík byl celkově 12. a Vojtěch Tulka 22. (z 90 účastníků).

Oba výše uvedené turnaje byly hrány jako kvalifikace na KP v praktickém a rapid šachu.

KP v praktickém šachu

KP v praktickém šachu proběhl v sobotu 26. dubna v Jaroměři. Jaroslav Štefan obsadil 4. místo v kategorii do 16 let, Jakub Souček se stal krajským přeborníkem v kategorii do 14 let, Vojtěch Tulka v kategorii do 12 let, Lucie Bartoníčková byla 3. mezi dívkami v této kategorii, Jan Duplinszki 3. v kategorii do 10 let a Eliška Johnová byla 2. celkově a 1. mezi dívkami v kategorii do 8 let.

KP v rapid šachu

KP v rapid šachu proběhl v sobotu 10. května v Hořicích. Jan Erbrt a Vojtěch Tomeš obsadili 2. a 3. místo v kategorii do 14 let, Jakub Souček obsadil 1. a Tomáš Hrouda 5. místo v kategorii do 12 let, Jakub Šafařík byl 7. v kategorii do 10 let a Eliška Johnová byla celkově 2. mezi dívkami a stala se krajskou přebornicí do 10 let.

Kromě jmenovaných se výše uvedených turnajů účastnilo na 20 dalších mladých a nadějných hořických hráčů, o kterých jistě ještě uslyšíme.