ŠO TJ Jiskra Hořice

Šachová simultánka v Hořicích

    Šachový oddíl Jiskra Hořice pořádá dne 7. září 2002 pod záštitou Městského úřadu Hořice a s osobní účastí pana starosty města Mgr. Ladislava Vrby šachovou simultánku mezinárodního mistra Leonida Vološina.

    Tento hráč, absolvent šachové školy mistra světa Tigrana Petrosjana, se utká na 20-ti šachovnicích s předními hráči z oddílů jičínského okresu.

    Simultánka začíná ve 14.00 hodin v jídelně ZD Dobrá Voda (bývalá městská jídelna) u Zámku. Součástí této šachové oslavy je i beseda s mm. Vološinem, která bude zahájena o půl hodiny dříve, tj. ve 13.30 hodin. Srdečně zveme nejen všechny příznivce šachové hry ze širokého okolí, ale i zájemce o šachovou hru včetně dětí i v doprovodu rodičů, vstupné je zdarma. Tato šachová simultánka je součástí celkové přípravy hořických šachistů na náročná utkání ve II. české lize, která začala již v květnu v Jánských Lázních na 1. ročníku přeboru mužů Královéhradeckého kraje, kde v hlavním turnaji obsadili hořičtí šachisté čtyři místa v první desítce a pokračovala o prázdninách na mezinárodním šachovém turnaji Chess open v Novém Bydžově a poté i v soutěži družstev a jednotlivců na největším republikovém mezinárodním turnaji Czech open v Pardubicích. I zde hořičtí šachisté sehráli řadu pěkných partií s velmi silnými soupeři a svým umístěním rozhodně nezklamali.

    A že hořičtí šachisté neponechávají nic náhodě, svědčí i další spolupráce s mezinárodním mistrem Leonidem Vološinem. Ten se ujal trénování našich hráčů, které bude probíhat vždy v několika dnech jednou za měsíc. První lekce se již konaly ve dnech 22. až 25. srpna a měly u zúčastněných velký ohlas. Základní sestava hořických šachistů jen s malým množstvím posil je sice nestaví do role favoritů skupiny, ale hořičtí hráči chtějí dát do všech zápasů i své srdce, tak jako tomu bylo i ve vítězné sestavě v divizi. Cílem je prodloužit tento historický úspěch nejen hořického šachu , ale i šachu celého jičínského okresu i pro další sezóny.ŠACHOVÝ ODDÍL JISKRA HOŘICE
a
MĚSTSKÝ PŘAD HOŘICE


pořádají dne 7. září 2002
pod záštitou pana starosty města Hořice
a u příležitosti postupu družstva mužů Jiskry Hořice do II. Ligy

ŠACHOVOU SIMULTÁNKU

mezinárodního mistra
LEONIDA VOLOŠINA

absolventa šachové školy mistra světa T. Petrosjana

na 20 šachovnicích
s hráči oddílů jičínského okresu

Součástí této šachové oslavy je beseda,
která bude slavnostně zahájena
v 13.30 hodin
v jídelně u zámku

Simultánní utkání začne ve 14.00 hodin
ve výše uvedených prostorách

Srdečně zveme všechny příznivce a zájemce o šachovou hru
na tuto výjimečnou sportovně společenskou akci
© 2009