ŠO TJ Jiskra Hořice

Krajský přeborník je z Hořic

Velkým úspěchem hořických šachistů skončil Krajský přebor Královéhradeckého kraje jednotlivců v šachu, který se konal ve dnech 30. dubna – 4. května 2003 v penzionu Protěž v Jánských Lázních. V hlavním turnaji v silné konkurenci hráčů nejen z Královéhradeckého kraje hráli i čtyři hráči z oddílu Jiskry Hořice – Ing. Martin Dušek, Ondřej Kořínek, Vladimír Luštinec a Mgr. Ctirad Matonoha. Tato čtveřice již na sebe upozornila v loňském roce, kdy na stejném turnaji skončili všichni tito hráči v první desítce a i v tomto roce chtěli toto umístění zopakovat. Turnaj měl jasného favorita Martina Vacka z oddílu dnes již extraligové Slávie Hradec Králové s hodnotou ELA 2288. Po jeho zaváhání v první partii se šance zvýšily i pro ostatní účastníky turnaje, takže turnaj byl až do posledního kola velmi vyrovnaný a kandidátů na titul krajského přeborníka bylo hned několik. Vítězem celého turnaje se stal jednoznačně Vít Valenta z moravského oddílu A64 Grygov se ziskem 6,5 bodu. Na druhém místě skončil Ondra Kořínek se ziskem 5 bodů a pátý Ing. Martin Dušek se ziskem 4,5 bodu. V těsném závěsu na 19. a 20. místě skončili Vladimír Luštinec a Mgr. Ctirad Matonoha v konkurenci 38 šachistů hlavního turnaje hráčů s Elem vyšším jak 1800.

Turnaj se hrál jako otevřený přebor s účastí hráčů i mimo Královéhradecký šachový svaz. Proto při vyhodnocování přeborníka Královéhradeckého kraje se na prvním místě umístil Ondra Kořínek, který se stal i přeborníkem kraje v kategorii juniorů do 18. let, který byl i zároveň krajským přeborem v této věkové kategorii a předstihl tak i druhého Luboše Roška (třetího z mistrovství republiky mládeže do 16-ti let a zařazeného do talentované mládeže), svého šachového kamaráda, kdy spolu na prvních šachovnicích hráli dorosteneckou ligu za Jiskru Jaroměř a v letošní sezoně na 3. a 4. šachovnici hráli za družstvo mužů Jiskry Hořice v 2. lize, kterou však hořičtí šachisté pro příští sezonu neudrželi. Na bronzovém stupínku v kraji se umístil třetí Ing. Martin Dušek, který je v současné době nejlepším hořickým šachistou a i metodickým poradcem Ondry a podtrhl tak triumf hořických šachistů na přeboru Královéhradeckého kraje.

Tímto výsledkem si Ondra Kořínek vybojoval právo účasti v největším a také nejsilněji obsazeném turnaji v naší republice v Pardubicích v turnaji A s velkým množstvím jak domácích, tak i zahraničních velmistrů a mezinárodních mistrů, kde bude sbírat první zkušenosti s tak silnými a vlastně plně profesionálními šachisty. Pokud bude Ondra Kořínek, tento velký talent nejen hořického šachu na sobě dále usilovně pracovat, nemusí být takovéto příspěvky v budoucnosti ojedinělé.

Ondra Kořínek Ondra Kořínek

Na 1. fotografii zleva vítěz turnaje Vít Valenta, druhý v pořadí a krajský přeborník Ondřej Kořínek a ředitel turnajů Jaroslav Šmíd. Na druhé fotografii zleva krajský přeborník H18 Ondřej Kořínek, druhý Luboš Roško, třetí Pavel Jirásek a ředitel turnajů Jaroslav Šmíd.