ŠO TJ Jiskra Hořice

Krajský přebor žákovských družstev potvrdil kvality hráčů a hráček z Hořic

    V sobotu 22. března 2003 proběhla poslední kola KP pětičlenných družstev žáků Královéhradeckého kraje v sezóně 2002-2003. V konkurenci dvanácti družstev podali naši hráči i naše hráčky vynikající výkon.

    "A" družstvo podlehlo pouze favoritovi z Nového Bydžova, posílenému o ligové hráče z Lysé Nad Labem, a obsadilo 2. místo s velkým náskokem před ostatními. Nejsvědomitějším hráčem byl Jakub Souček, vynikající výkon podali všichni členové družstva, zejména Jaroslav Štefan, Jan Erbrt, Martin Beneš, Tomáš Hrouda, již jmenovaný Jakub Souček a teprve šestiletá Eliška Johnová, která byla na soupisku připsána až dodatečně, ale díky nesvědomitosti některých hráčů odehrála téměř všechny zápasy, s vynikající 75% úspěšností proti mnohem starším a zkušenějším soupeřům.

    "Béčko", které vzniklo neplánovaným rozdělením "Áčka" při lichém počtu přihlášených družstev do soutěže, překvapilo všechny, včetně trenéra, nečekaným nasazením, svědomitostí, ale i výsledky. Ač bylo složeno výhradně z náhradníků, vybojovalo nádherné 3. místo před mnohými favority. Příkladem svědomitého přístupu i vynikajících výkonů, i pro mnohé kolegy z "Áčka", byli zejména Vojtěch Tulka, Vojtěch Balihar, Jakub Šafařík a Lucie Bartoníčková.

    Gratulujeme k vynikajícímu umístění a přejeme do příští sezóny postup do II. ligy mladšího dorostu, který nám letos unikl pouze velmi těsně.


Jiří John

© 2009