ŠO TJ Jiskra Hořice

Šachisté z hořické ZŠ Na Daliborce přeborníky kraje

Ve středu 30.1.2003 proběhlo v jaroměřském DDM Klíč krajské kolo přeboru škol v šachu. K vzájemnému měření sil se zde sjela stovka nejlepších mladých šachistů a šachistek Královéhradeckého kraje. Vzornou práci předvedl tým organizátorů, vedený Kamilem Möllerem z Jiskry Jaroměř.

V kategorii nejmladších, žáků 1. – 5. tříd ZŠ, soutěžilo 9 družstev. Boj o dvě postupová místa na přebor republiky byl velmi dramatický. Až poslední partie turnaje rozhodla o konečném pořadí a překvapivém vyřazení loňských vicemistrů republiky z hořické ZŠ Na Daliborce, kteří se poněkud nervózním výkonem sami odsoudili k celkovému třetímu místu, ač jako jediní porazili celkové vítěze z Třebechovic. Druhé místo patřilo Hlušickým, kteří měli při rovnosti bodů lepší pomocné hodnocení. Čtvrté a páté místo obsadili Jaroměřští a Bělohradští.

Stejně dramatická byla situace v kategorii 6. – 9. tříd ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Díky mírnému oslabení favoritů vstupovalo do posledního kola s čárkou na vítězství dokonce 5 družstev. Nakonec se z prvního místa radovali žáci hořické ZŠ Na Daliborce, kterým se podařilo v posledním kole o bod předstihnout své soupeře. O druhém postupovém místě rozhodovalo při rovnosti bodů, tentokrát mezi třemi družstvy, opět pomocné hodnocení, které měli i tentokrát nejlepší Hlušičtí a předstihli tak soupeře z gymnázia Jaroměř i ZŠ Kopidlno. Hořičtí gymnazisté, kteří jeli na turnaj plni nadějí, se museli, díky nekázni některých hráčů, spokojit s celkově pátým místem.

V kategorii středních škol potvrdili roli favoritů svěřenci Jiřího Daniela z Rychnova. Druhé postupové místo vybojovali žáci jičínské SPŠ, SOU a U, mající na první šachovnici vynikajícího Ondřeje Kořínka z Jiskry Hořice.

Všem postupujícím gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole.