ŠO TJ Jiskra Hořice

KP v bleskovém šachu – Hostinné 17.4.2022

Šachových 64 hráčů se sešlo na startu 66. ročníku bleskového turnaje v Hostinném. Tento turnaj se po covidu opět vrátil do svého klasického termínu v neděli před velikonočním pondělím.

Vítězem se stal Tomáš Kraus se ziskem 14,5/17 ze Zikudy Turnov (hráč z Lázní Bělohrad, který prošel naším oddílem). Na druhém místě se umístil Pavel Jirásek se 13 body z ŠK Lípa (také hrál za náš oddíl). Na třetím místě skončil polský hráč Kamil Galuszka ze šachového klubu MIKAMA Swidnica se ziskem 11,5 bodu.

V rámci krajského přeboru vyhrál Pavel Jirásek před Janem Lajblem z Jičína a Martinem Šedivým z ŠK Lípa (další náš bývalý hráč). Z našich hráčů se nejlépe dařilo Jaroslavu Flašarovi, který obsadil celkové 7. místo a byl 4. v kraji. Michal Stejskal skončil 17. a Jan Rusnák 23.

Z našich hostů, kteří u nás působili v uplynulé sezóně, se nejvíce dařilo Martinu Buločkinovi, který ale se svým 10. místem asi nebude úplně spokojen (prohrál první dvě kola – obě na čas). Vojta Šádek obsadil 14. místo a Zbyněk Kykal 41. místo.

Turnaj proběhl ve velice klidné a přátelské atmosféře a rozhodčí nemusel řešit žádné spory (alespoň tedy já o žádných nevím). Konečné výsledky jsou zde a fotogalerie od paní Příhodové zde.