ŠO TJ Jiskra Hořice

Krajský přebor jednotlivců v bleskovém šachu 2018

62. ročník Velikonočního bleskového turnaje v Hostinném

    V neděli 1.4.2018 se za účasti 4 našich hráčů uskutečnil krajský přebor jednotlivců v bleskovém šachu. Turnaj zcela ovládl Daniel Kožúšek z Pandy Rychnov, když svým soupeřům dovolil jen dvě remízy a jednu partii prohrál a ziskem 17 bodů vyhrál turnaj s náskokem 1,5 bodu na druhého, kterým se stal náš bývalý hráč Martin Šedivý z ŠK Lípa se ziskem 15,5 bodu. Na třetím místě se umístil další hráč, který působil v našem oddílu. Se ziskem 15 bodů se to podařilo Luboši Roškovi z TJ Slavia Hradec Králové.

    Z našich hráčů se nejvíce dařilo Jardovi Flašarovi, který se umístil se ziskem 12,5 bodu na 6. místě. Honza Rusnák obsadil slušné 13. místo se ziskem 11 bodů. Jarda Štefan obsadil 28. místo se ziskem 10 bodů. Určitě ho mrzí, že prohrál poslední dvě kola. Lukáš Rybáček obsadil sympatické 31. místo se ziskem 10 bodů. Škoda špatného začátku 0/3. Umístění by mohlo být ještě o kousek lepší, ale třeba ho to aspoň motivuje k dalšímu tréninku.

    Všichni naši hráči podle Elo performance zahráli dobrý turnaj. V tomto ohledu byl z našich hráčů nejlepší Lukáš Rybáček, který v tomto ukazateli zahrál o více než 300 bodů lépe než jaké má své Elo. Lukáš byl i skokan co se týká pořadí. Oproti nasazení si polepšil o 34 míst. V tomto ohledu byl nejlepší v celém turnaji.

   


Odkaz na výsledky


Jan Rusnák

© 2009